Najnowsze

Święto seriali, gier i komiksu. Wśród gości Pamela Anderson

Najnowsze

[object Object]
Warsaw Comic ConTVN24
wideo 2/3

Aktorzy z serialu "Gra o Tron" i bohaterowie serii o Harrym Potterze byli największymi gwiazdami trwającego przez cały weekend Warsaw Comic Con. Wśród gości konwentu była także Pamela Anderson, niezapomniana ratowniczka ze "Słonecznego Patrolu".

Warsaw Comic Con to święto dla wszystkich fanów popkultury. Poza spotkaniami z aktorami filmów i seriali na odwiedzających czekały specjalne strefy tematyczne: "Wikingów", "Gry o Tron", "Star Wars" czy "Harry'ego Pottera", a także konkursy cosplay, koncerty, wystawy i premiery książek.

Nie zabrakło też prelekcji i spotkań z polskimi twórcami: pisarzami, scenarzystami, aktorami dubbingowymi, lektorami, rysownikami i twórcami komiksów. Między nimi przechadzali się fani, często przebrani za bohaterów seriali i komiksów.

- Udało nam się zaprosić gwiazdy światowego formatu. Jesteśmy zadowoleni, że w naszym kraju taka impreza może się odbywać w eleganckim anturażu, z supergwiazdami i superfanami - mówił Tomasz Szypuł, prezes zarząd Ptak Warsaw Expo, gdzie odbywa się impreza.

"Zwykli ludzie stają się bohaterami"

Imprezę odwiedziła mocna ekipa aktorów z serialu "Gra o Tron": Jack Gleeson, Julian Glover, Daniel Portman i Gemma Whelan. Mroki "Gry o Tron" rozjaśniła Pamela Anderson. Aktorka i modelka ma na koncie ponad 200 ról filmowych i telewizyjnych, ale międzynarodową rozpoznawalność przyniosła jej kreacja ratowniczki Parker w serialu "Słoneczny patrol" ("Baywatch").

Imprezę odwiedzili irlandzki aktor Andrew Scott, czyli Jim Moriarty z serialu "Sherlock", a także Holland Roden, odtwórczyni roli Lydii Martin w "Teen Wolf: Nastoletni wilkołak. Na fanów "Pamiętników wampirów" czekało spotkanie z Michaelem Malarkey'em, jednym z głównych bohaterów tego popularnego wśród młodzieży serialu. Byli także aktorzy z serii "Harry Potter".

- Fantastyka to najlepsza ucieczka od problemów życia codziennego, od szarości, jaka nas otacza. Zwykli ludzie stają się bohaterami, którzy mogą ratować ludzkość. To jest magia, pewnie stąd tylu fanów - opowiadał Maciej Topolski, rzecznik Ptak Warsaw Expo.

PAP/mp/b

Pozostałe wiadomości