Rodzice upominają się o ławki do przewijania dzieci

TVN Warszawa

Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plŁawka do przewijania

Rodzice upominają się o ławki, na których będzie można wygodnie przewinąć dzieci. W ich imieniu interweniuje radna, a ratusz odpowiada, gdzie w najbliższym czasie takie ławki mogą się pojawić.

O ławki do przewijania, za pośrednictwem interpelacji, zapytała radna Renata Niewitecka, która wskazała, że takie udogodnienia, ułatwiają życie rodzicom, a także poprawiają ich komfort spędzania czasu w parkach, zieleńcach, czy na placach zabaw.

Gdzie nowe ławki?

Odpowiedziała Justyna Glusman, pełnomocnik prezydenta Warszawy. Jak wskazała, ławki do przewijania już w Warszawie funkcjonują – przy Krochmalnej 3, Tużyckiej, w VIII Ogródku Jordanowskim, przy Skwerze Rodziny Lilpopów oraz w parkach: Bródnowskim, Wiecha, Górczewska, Znicza, Trampolin, Stawy Kellera, Olszyna, Kępa Potocka i Fort Bema.

Ponadto, jeszcze w tym roku zostaną zamontowane na placu zabaw przy Przecławskiej, a w 2020 roku na skwerach przy Kawęczyńskiej, Żurowskiego, między Letnią i Kamienną oraz na Placu Hallera.

Nie wszędzie ławka może stanąć

Justyna Glusman tłumaczy też, że takie ławki nie mogą zostać zamontowane w każdej lokalizacji. Wszystko przez wandali.

"Ze względu na pojawiający się wandalizm oraz koszty zakupu i instalacji ławek tego typu, przy podejmowaniu decyzji o lokalizacji brana jest pod uwagę również obecność monitoringu" – informuje pełnomocniczka prezydenta.

Urzędnicy wskazali, że w przyszłości ławki mogą się pojawić przy: Frontowej, Strumykowej, Ruskowy Bród, Myśliborskiej, a także w parkach: u zbiegu ulic Białostockiej i Radzymińskiej, przy Ceramicznej, Lasek Brzozowy, Moczydełko, Przy Bażantarni, Jana Pawła II, Kozłowskiego, Szczęśliwieckim, Korotyńskiego, Opaczewska, Zachodnim oraz w parku Zieleniec Wielkopolski.

kz/gp