Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Puste i popękane. Kubiki na Centralnym do likwidacji?

Najnowsze

Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.plKubiki na Centralnym mało praktyczne

Kubiki handlowe miały być atutem hali głównej Dworca Centralnego, a okazały się niepraktyczne do tego stopnia, że PKP rozważa ich usunięcie.

W środę Dworzec Centralny obchodził 37. urodziny. W hali głównej były tort i wino. Tymczasem nie wszystko na świeżo wyremontowanym dworcu jest w porządku.

Kłopotliwe kioski

Niewypałem okazały się szklane konstrukcje w hali głównej. Na ich elewacji pojawiły się pęknięcia. PKP twierdzi, że jest to spowodowane przez drgania.

- Są one wywołane przez przejeżdżające w podziemiach pociągi - mówi Łukasz Kurpiewski, rzecznik prasowy Polskich Kolei Państwowych.

W ramach gwarancji wykonawca pawilonów wymieni szkło na grubsze, trwalsze.

Ale nie wiadomo, czy kioski postoją w hali długo. - Zakładamy możliwość ich usunięcia. Pawilony te okazały się bardzo niepraktyczne, trudne do ogrzania, ale i sprzątania na zewnątrz - przyznaje Kurpiewski.

W projekcie nie wzbudziły podejrzeń

O tym, że pawilony miały być hitem, a okazały się niewypałem, pisaliśmy już rok temu. Jacek Prześluga, ówczesny prezes spółki Dworzec Polski, tłumaczył się z tego, że inwestor nie dostrzegł ryzyka na poziomie projektu.

Za 47 mln złotych

Koleje na lifting dworca przed Euro 2012 wydały 47 mln zł. Wyczyszczone zostały kamienne posadzki, okładziny, tynki. Hala główna zyskała nowy wygląd. Pojawiły się nowe tablice informacji pasażerskiej.

- Obecnie trwają prace przy urządzaniu centrum gastronomicznego - poinformował Kurpiewski.

bf/mz