Psiaki ze schroniska plażują nad Wisłą. Szukają nowych właścicieli

TVN Warszawa

TVN24Kolejna odsłona akcji "Adoptuj Warszawiaka"

Kolejna odsłona akcji "Adoptuj Warszawiaka". W sobotę, między 11 a 15 psiaki ze schroniska Na Paluchu piknikują na nadwiślańskiej plaży. Władze miasta i przedstawiciele schroniska zapraszają nad Wisłę wszystkich, którzy chcą przygarnąć czworonoga pod swój dach.

Na warszawiaków czeka ponad 100 psów z wolontariuszami. - Będziemy plażować wspólnie na praskiej plaży, niedaleko zoo - mówiła rano Agnieszka Ducin ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt na Paluchu, która była gościem "Wstajesz i Weekend" w TVN24. Towarzyszył jej Czaruś, czarny kundelek ze schroniska, który promuje przedsięwzięcie.

- Został wybrany dlatego, że nie był w stanie dostosować się do życia w schronisku. Po zabiegu kastracji został przeniesiony do swojego boksu. Zniósł to tak ciężko, że przestał jeść - opowiadała Ducin. Pracownicy schroniska mają nadzieję, że psiak szybko znajdzie nowy dom i będzie mógł opuścić miejsce, w którym czuje się źle.

Promocja bezdomnych zwierząt

- Cała akcja "Adoptuj Warszawiaka" polega przede wszystkim na promocji adopcji bezdomnych psów i kotów, które czekają na domy - powiedziała przedstawicielka schroniska. Jej celem jest też zwrócenie uwagi mieszkańców stolicy na problem bezdomności zwierząt.

Organizatorzy wydarzenia zapewniają, że gwarantują "dobry czas do oderwania się od codziennych obowiązków i odpoczynku na plaży w towarzystwie warszawskich czworonogów". Będzie możliwość wspólnego piknikowania i grillowania.

Poszukiwani wolontariusze

- Dzięki takim akcjom jak "Adoptuj warszawiaka", a także intensywnym działaniom m.in. w mediach społecznościowych, w ciągu ostatnich dwóch lat liczba psów przebywających na Paluchu zmniejszyła się o blisko 550 - przekonują urzędnicy ze stołecznego ratusza, który nadzoruje schronisko.

Nad Wisłą mile widziani są jednak również ci, którzy chcieliby pomóc w codziennej pracy w schronisku jako wolontariusze. Podczas pikniku jest okazja spotkać się z ludźmi, którzy już od dawna pomagają w ten sposób i zobaczyć, na czym polega ich praca.

kw/b