Przyjechali mu pomóc. Policja: uderzył ratowniczkę, wybił szybę w ambulansie

TVN Warszawa


Mężczyzna, który przed kilkoma dniami, pod wpływem alkoholu, miał zaatakować ratowniczkę karetki pogotowia, usłyszał zarzuty. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w miejscowości Olszewica Nowa, koło Legionowa.

"Pięściami uderzał w wyposażenie ambulansu"

Jak relacjonowała policja, kierowca wjechał w słup. Uderzenie było na tyle silne, że odbił się i wylądował w rowie. 38-letni mężczyzna potrzebował pomocy, dlatego na miejsce przyjechała karetka pogotowia.

- Wtedy ten człowiek stał się agresywny, zniszczył ambulans i naruszył nietykalność cielesną ratownika - opisywała przebieg zdarzenia Ewa Szymańska z Komendy Stołecznej Policji.

Zgodnie z jej relacją, podczas badania mężczyzna chciał wyjść z ambulansu. "W pewnym momencie złapał ratowniczkę za bluzę i odepchnął na szafkę medyczną, następnie uderzył ją w przedramię. Ponadto pięściami uderzał w wyposażenie ambulansu oraz wybił szyby w pojeździe medycznym" - czytamy w policyjnym komunikacie.

Napastnik został zatrzymany. Jak podawała policja, miał dwa promile alkoholu w organizmie.

Trzy zarzuty, trzy miesiące aresztu

Jak podaje policja, 38-latek usłyszał już zarzuty: naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego, uszkodzenia mienia i kierowania samochodu pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna, na wniosek legionowskiej prokuratury, został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara do trzech lat więzienia.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy o ataku na taksówkarza:

em/b

Zamiast zapłacić, zaatakował taksówkarza nożemWideo prywatne
wideo 2/3