Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Pojedziemy szybciej z Warszawy nad morze. Przetarg na fragment trasy S7

Warszawa

Shutterstock, GDDKiAGDDKiA ogłosiła nowy przetarg

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę drugiego odcinka drogi krajowej nr 7 między Płońskiem i Czosnowem. Chodzi o 12-kilometrowy fragment trasy pomiędzy węzłami Załuski i Modlin.

Jak poinformowała w środę rzeczniczka mazowieckiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska, ogłoszenie o zamówieniu trafiło do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Termin składania ofert został wyznaczony na 17 września. Podpisanie umowy z wykonawcą (przy braku odwołań) zaplanowano na luty 2020 roku.

12 kilometrów

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa 12 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną dwa węzły drogowe: Załuski i Ostrzykowizna. Powstanie fragment nowego przebiegu drogi krajowej nr 62 w rejonie węzła Ostrzykowizna. Ponadto wybudowane zostaną m.in. drogi równoległe do obsługi przyległego terenu.

Przebudowę 35-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 7 pomiędzy Płońskiem i Czosnowem podzielono na trzy etapy. Przetarg na zaprojektowanie i budowę pierwszego, blisko 13-kilometrowego fragmentu S7 pomiędzy węzłami Siedlin (pod Płońskiem) i Załuski został ogłoszony w poniedziałek. Otwarcie ofert na ten odcinek zaplanowano na 10 września. Na początku września ma być ogłoszony przetarg na trzeci, liczący prawie 10 km odcinek z Modlina do Czosnowa.

Dwie możliwości

Rzeczniczka podkreśliła, że dla zwiększenia konkurencyjności GDDKiA daje potencjalnym wykonawcom S7 pomiędzy Płońskiem i Czosnowem możliwość wyboru rodzaju nawierzchni: mogą sami zdecydować, czy trasa główna będzie betonowa, czy bitumiczna.

- Oznacza to, że firma przystępująca do przetargu będzie mogła zastosować technologię, w której się specjalizuje i pod tym kątem dostosować ofertę – precyzuje Tarnowska.

Aby zminimalizować utrudnienia, przebudowa drogi ekspresowej S7 Płońsk - Czosnów będzie prowadzona bez wstrzymania ruchu. W pierwszej kolejności powstanie drogowy układ lokalny, który umożliwi wykorzystanie go do poprowadzenia bieżącego ruchu.

Podczas robót kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku (dla odcinka I i II). W przypadku odcinka III dopuszczone będzie miejscowo zastosowanie trzech pasów w systemie o zmiennych kierunkach w zależności do natężenia ruchu.

ZOBACZ, JAK OBECNIE WYGLĄDA PRZEBIEG TRASY S7

Zobacz też materiał o trasie S2:

PAP, kz