Pobili i wyrzucili przez okno. Troje podejrzanych w areszcie

Warszawa

kspTroje zatrzymanych z zarzutem rozboju

Zarzuty rozboju i usiłowania zabójstwa usłyszały trzy osoby. Wpadli w ręce policjantów chwilę po tym, jak pobili i wyrzucili przez okno mężczyznę.

Kilka dni temu po godzinie 23 policjanci dostali informację o tym, że ktoś wyrzucił mężczyznę z drugiego piętra budynku. Na miejscu okazało się, że pokrzywdzony został dotkliwie pobity i skopany. Oprawcy ranili go też nożem w twarz.

Na koniec zabrali mu buty, ładowarkę do telefonu i pieniądze - 2,50 zł - po czym wyrzucili przez okno. Na szczęście spadł na rozciągniętą nad chodnikiem siatkę.

Po wszystkim prześladowcy nie udzielili pomocy ofierze. Tym samym narazili go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Byli notowani

Kiedy policjanci dotarli na miejsce i zobaczyli, w jakim stanie jest pokrzywdzony, od razu wezwali pogotowie ratunkowego. Karetka zabrała go do szpitala, a funkcjonariusze ruszyli w poszukiwaniu sprawców.

Kilkanaście minut później zauważyli kobietę i dwóch mężczyzn, odpowiadających rysopisowi przestępców. 28-letnia kobieta, 30-letni Piotr S. oraz 45-letni Marcin G. zostali zatrzymani. Cała trójka była pod wpływem alkoholu - mieli od 2 do prawie 3 promili w organizmie.

Po zgromadzeniu materiałów dowodowych przez śledczych z Woli okazało się, że trójka zatrzymanych miała już konflikt z prawem i była notowana za różne przestępstwa. Zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury rejonowej, gdzie usłyszeli zarzut rozboju i usiłowania zabójstwa. Sąd aresztował ich tymczasowo na trzy miesiące.

W poniedziałek informowaliśmy o ukraińskim kierowcy pobitym przez pasażera na Ochocie:

mp/r

Pobicie ukraińskiego kierowcy Roman
wideo 2/3