Po protestach mieszkańców, 194 zostaje na swojej trasie

ZTMZmiany w Ursusie

Zarzucali urzędnikom nieznajomość realiów, utrudnianie życia i dopięli swego. Po protestach mieszkańców Ursusa Zarząd Transportu Miejskiego wycofał się z pomysłu zmiany trasy linii 194 w związku z otwarciem fragmentu ul. Nowolazurowej.

- Swoje stanowisko zmienił urząd dzielnicy i dotychczasowa trasa zostaje utrzymana - tłumaczy Konrad Klimczak z biura prasowego ZTM.

"To skandal"

Chodzi o zmiany w trasach linii autobusowych, które zaplanowano w związku z otwarciem Nowolazurowej. Mieszkańców oburzyła najbardziej propozycja, by linia 194 dojeżdżała jedynie do ul. Keniga, a nie jak wcześniej przez ul. Orląt Lwowskich na os. Niedźwiadek.

- Od 1 marca ZTM, na wniosek Urzędu Dzielnicy Ursus, przeprowadza niekorzystne zmiany w trasach linii 187, 194 i 394. Część mieszkańców traci 2 z 3 dowożących ich do stacji autobusów, a ten, który zostaje, będzie rano stało w korku na Warszawskiej, który utworzy się na 100% po otwarciu ul. Nowolazurowej - krytykował Wojciech zwracając uwagę na brak jakichkolwiek konsultacji społecznych w tej sprawie.

Podobnego zdania była inna mieszkanka dzielnicy, która napisała na warszawa@tvn.pl. -194 to linia, która obsługiwała Gołąbki, Gawrę i cały Niedźwiadek. Tymczasem obecnie zabrano ten autobus połowie Niedźwiadka! Wycofanie linii z Orląt Lwowskich to skandal - czytamy w mailu.

Dwie zmiany

Ostatecznie ZTM ustapił. - Trasa linii 194, na wniosek mieszkańców, ostatecznie pozostanie bez zmian - zapewnia Agnieszka Wall, rzeczniczka urzędu dzielnicy.

Zmienią się jednak trasy linii 187, która pojedzie przez ul. Nowolazurową (obecnie kursuje ul. Dzieci Warszawy), a także 394, która połączy PKP Ratusz z ul. Składkowskiego (na Skoroszach). te dwa autobusy nie będą już kursowały przez os. Niedźwiadek.

ZOBACZ ZMIANY NA STRONIE ZTM

- Nowa trasa linii 187 zapewni dowóz pasażerów do przystanku znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP Ursus oraz szybkie dotarcie w kierunku Dworca Zachodniego oraz Metra Politechnika - odpowiada Wall. - Trasy linie 187 i 194 na ul. Warszawskiej i ul. Orląt Lwowskich będą się uzupełniały, dzięki czemu częstotliwość autobusów dowożących pasażerów do przystanku PKP Ursus nie ulegnie pogorszeniu - dodaje.

Wydłużą 401?

Mieszkańców mogą ucieszyć informacje dotyczące linii 401. - Obecnie urząd dzielnicy prowadzi rozmowy z ZTM w sprawie wydłużenia linii 401. Miałaby dojeżdżać do przystanku przy ul. Władysława Hermana, co umożliwi mieszkańcom osiedla Gawry bezposrednie połączenie m.in. z PKP Ursus - opisuje Agnieszka Wall.

lata/su/b

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości