Otworzyli ul. 11 Listopada

11 Listopada już przejezdna
11 Listopada już przejezdna
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl11 Listopada już przejezdna

Jak zapowiadano, tak też się stało. Od rana w poniedziałek kierowcy mogą przejechać ulicą 11 listopada. Tramwajarze remontowali tam torowisko.

- Ulica jest gotowa, kierowcy mogą już przejechać między Szwedzką a rondem Żaba - relacjonuje rano Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak dodaje, wygląda na to, że jeszcze jakieś prace kosmetyczne będą trwały. - Na przystankach i chodnikach z ziemi wystają rury, leży też stara kostka. Nie ma także wiat przystankowych - mówi.

Kierowcy mogą także przejechać pod wiaduktami kolejowymi.

Zamknięta na ponad miesiąc

Ulica na tym odcinku była zamknięta przed ponad miesiąc. Tramwajarze remontowali tam torowisko - była to część prac związana z modernizacją torów z Dworca Wileńskiego do pętli Żerań Wschodni.

Prace wprowadziły znaczące zmiany w organizacji ruchu na ul. 11 Listopada – powstały platformy przystankowe i do tramwaju nie wsiada się już z jezdni.

Składy jeżdżą tą ulica już od 24 października.

Dwa miesiące bez tramwajów

Przebudowa trasy tramwajowej na odcinku od Dworca Wileńskiego do Żerania Wschodniego ma kosztować w sumie 65 mln złotych. Niemal połowa pochodzić będzie z dofinansowania unijnego. Tramwaje Warszawskie zapowiadają, że środki pozwolą na stworzenie nowoczesnej trasy – zmodernizowane zostaną przejazdy drogowe, do wymiany pójdzie kilka kilometrów torów, poprawione będą także trakcje i układ zasilania.

Modernizacja obejmuje także 34 platformy przystankowe, które zostaną wydłużone i przystosowane do tramwajów niskopodłogowych.

Czytaj więcej o remoncie

jb/r

Pozostałe wiadomości