Nikt nie przyszedł na urodziny. Chajzer ruszył z pomocą

Najnowsze

TVN24Na urodziny Oliwki nikt nie przyszedł

Na urodziny 12-letniej Oliwki oprócz najlepszej przyjaciółki nie przyszedł nikt z zaproszonych gości, na których dziewczynka tak bardzo czekała. Dziennikarz Filip Chajzer postanowił to naprawić. Tydzień później na zorganizowaną przez niego imprezę przyjechało tysiąc osób z całej Polski, by zaśpiewać solenizantce "Sto lat" i wspólnie świętować jej urodziny. Filip Chajzer we "Wstajesz i weekend" opowiadał, skąd wziął się pomysł na tę akcję.

- Kompletny spontan. Koleżanka wysłała mi link do posta pani, która prowadzi salę zabaw na Muranowie. Napisała dosyć emocjonalnie o tym, że jeszcze nigdy nie zdarzyła się u nich taka historia, żeby przyszła dziewczynka na swoje urodziny, mija pół godziny, godzina, dwie godziny i nic - relacjonował.

Okazało się, że poza najlepszą przyjaciółką Oliwki z zaproszonych na jej urodziny gości nikt nie przyszedł. Wtedy do akcji wkroczył Chajzer. W tydzień, za pomocą mediów społecznościowych, zorganizował przyjęcie urodzinowe, w którym - wedle szacunków - uczestniczyło ponad tysiąc osób.

"W głowie się nie mieści"

- Zrobiliśmy taką imprezę, że to się w głowie nie mieści - opowiadał dziennikarz TVN. - Przyjechali ludzie z całej Polski, była rodzina z Gdańska, ludzie z Mazur - mówił.

Jak wyjaśniał Chajzer, dziewczynka ma problemy w kontaktach z rówieśnikami. - Oliwka jest nie do końca akceptowana w szkole. Ma aspergera i to nie wszystkim się podoba. Jej reakcje na świat, na otaczające ją zjawiska, nie są akceptowane - powiedział.

"Jak należy traktować drugiego człowieka"

Jak mówił dziennikarz, jego celem nie było jedynie zorganizowanie imprezy. Wyznał, że dla niego "najfajniejszą puentą" całej sytuacji była rozmową z ojcem dziewczynki.

- Przyszedł do mnie i powiedział: "Panie Filipie, fajne to było, super urodziny, ale najfajniejsze jest to, że ja teraz mogę porozmawiać z moją córką o tym, co się wydarzyło i na takim żywym przykładzie opowiedzieć jej o tym, jak należy traktować drugiego człowieka. Nawet wtedy, a właściwie przede wszystkim wtedy, kiedy ma trochę w życiu pod górkę" - relacjonował Chajzer.

Jak podkreślił, drugie przyjęcie urodzinowe było dla dziewczynki niespodzianką i do samego końca o niczym nie wiedziała. By mogło się to udać, jej mama odcięła ją od internetu, w którym trwały gorączkowe przygotowania do imprezy.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

azb//now