Najsilniejsze ulewy przed nami. IMGW wydało ostrzeżenia

Warszawa

tvnwarszawa.plUwaga na intensywne opady deszczu

W środę miejscami może spaść nawet 45 l/mkw. deszczu. To na tyle dużo, by wywołać podtopienia - szczególnie w stolicy. IMGW ostrzega i ogłasza pierwszy stopień zagrożenia.

Uwaga na podtopienia w stolicy. Od rana w środę pada intensywny deszcz, a to dopiero początek. Największe ulewy dopiero przed nami. - W Warszawie, opady w zagłębieniach terenu mogą spowodować zalania - powiedział synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński.

Przypominamy, że w stolicy szczególnie zagrożone zalaniami są południowe dzielnice. Tam właśnie znajdują się miejsca, podczas których najczęściej dochodzi do podtopień.

IMGW ostrzega

Ostrzeżenia wydało IMGW. Instytut ogłosił pierwszy stopień zagrożenia dla województwa mazowieckiego. W środę w Warszawie i okolicach przewiduje się intensywne opady deszczu, które mogą być niebezpieczne.

Ostrzeżenie jest pierwszym i najniższym w trzystopniowej skali. Alert pierwszego stopnia oznacza wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne. Możliwe jest również zagrożenie życia. Zalecana jest ostrożność, a także śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Ulewy do czwartku

Według meteorologów obfite opady i wietrzna aura zakończą się w czwartek, kiedy lokalnie prognozujemy opady do 20 l/mkw. W piątek i w weekend zapowiadamy przelotne opady deszczu w całej Polsce, jednak nie będą tak intensywne jak w najbliższych dniach.

Prognozę pogody dla całego kraju znajdziesz na tvnmeteo.pl

md/AD/map