Najlepsze liceum w Warszawie

Warszawa

| Wealth SolutionsTVN Warszawa

Trzy stołeczne szkoły znalazły się w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiego rankingu liceów miesięcznika "Perspektywy". Najwyższe, 7 miejsce zdobyło VIII LO im. Władysława IV.

Na 9 miejscu znalazło się LO im. Staszica, a tuż za nim LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

- To oznacza, że stołeczne szkoły uczą najprzyzwoiciej jak potrafią - komentuje wyniki wiceprezydent stolicy Włodzimierz Paszyński.

- To rzeczywiście wielki sukces warszawskiej edukacji , co piąta szkoła w pierwszej setce jest w Warszawie – dodaje Bianka Siwińska, red. naczelna miesięcznika "Perspektywy".

"Ponadprzeciętni też sprawiają problemy"

Grażyna Filipiak , dyrektor najlepszego LO warszawskiego wg "Perspektyw" przyznaje, że choć szkoła znalazła się na tak prestiżowym , 7 miejscu, jej uczniowie też sprawiają problemy.

– Nie mamy problemu przemocy ale nasi uczniowie przeżywają poważne rozterki psychologiczne, egzystencjalne. Mają chwilę zwątpienia czy to co robią ma głębszy sens- mówiła dyrektor LO im Władysława IV w programie "Miejskie Reporter" .

Jak oceniane są szkoły?

Szkoły ponadgimnazjalne są oceniane za pomocą czterech kryteriów: sukcesy w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz ocena szkoły przez kadrę akademicką.

TVN Warszawa
| Film Forum

ec/par