Możesz zakodować bilet na karcie płatniczej

Warszawa

Karta debetowa, na której można kodować długookresowe bilety komunikacji miejskiej to nowa usługa, którą od środy wprowadza PKO Bank Polski. Warszawska Karta Płatnicza to oferta wyłącznie dla klientów tego banku.

Podczas wgrywania na nią biletu komunikacji miejskiej w biletomacie będzie można jednocześnie za niego zapłacić. Bank zapewnia, że dzięki nowej usłudze będzie można podróżować komunikacją miejską w Warszawie, płacić za zakupy w sklepach w kraju i zagranicą oraz płacić w parkomatach z logo Visa.

"Bilety na różnych nośnikach"

- PKO Bank Polski zgłosił się do nas z propozycją, żeby na swoich kartach debetowych móc kodować bilety miesięczne i kwartalne w pierwszej i drugiej strefie. My na tego typu propozycje zawsze chętnie odpowiadamy, ponieważ chcemy, żeby nasze bilety mogły być dostępne na różnych nośnikach, nie tylko na naszej Warszawskiej Karcie Miejskiej, ale również chociażby na kartach bankowych - powiedział w środę wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.Dyrektor departamentu produktów klienta indywidualnego PKO Banku Polskiego Paweł Placzke wyjaśnił, że każdy, kto chce skorzystać z nowej usługi najpierw powinien przyjść do dowolnego oddziału banku w Polsce, niekoniecznie w Warszawie, przynieść swoje zdjęcie i złożyć wniosek o wydanie karty.- Karta przychodzi do klienta pocztą z wgraną funkcją miejską i wystarczy potem pójść chociażby do biletomatu, żeby doładować bilet - powiedział Placzke. Dodał, że PKO Bank Polski ma w Warszawie ponad 500 tys. klientów. - Planowane jest wprowadzanie analogicznych kart w innych dużych miastach - zapowiedział.

PAP/ran