Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Majówka pełna manifestacji. Godziny, trasy, szczegóły

Warszawa

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plManifestacje przejdą ulicami stolicy

Na dni od 1 do 3 maja do stołecznego ratusza zgłoszono kilkanaście zgromadzeń publicznych. Największe, z udziałem 5 tysięcy osób, zadeklarowało Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. Jego uczestnicy 1 maja zaplanowali przemarsz Krakowskim Przedmieściem.

Dyrektor stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor powiedziała, że OPZZ zgłosiło swoją manifestację w godz. 10-16. Uczestnicy zgłosili przejście od ulicy Kopernika, przez ulicę Świętokrzyską i Krakowskie Przedmieściem przed Dom Polonii w pobliżu placu Zamkowego.

Marsze 1 maja w Warszawie
targeo.pl

Manifestacja OPZZ

OPZZ na swojej stronie internetowej podaje, że w poniedziałek o godz. 10 zaplanowano zbiórkę uczestników przed budynkiem OPZZ przy ul. Kopernika. Na godz. 11.30 - wiec i okolicznościowe wystąpienia. Początek przemarszu w kierunku placu Zamkowego zgłoszono na godz. 12.30. Ponadto - podaje OPZZ - u zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście i Miodowa ma stać scena, na której wystąpią między innymi młodzi artyści.

OPZZ organizuje swoją manifestację pod hasłem "Przywróćmy godną pracę".

PPS, RSS i Samoobrona

Na 1 maja zgromadzenie zgłosiła także Polska Partia Socjalistyczna. Gawor powiedziała, że uczestnicy zaplanowali spotkanie na placu Grzybowskim w godz. 10.00-10.45, organizator zadeklarował udział 30 osób.

Zgromadzenie na 500 osób zapowiedział również Ruch Sprawiedliwości Społecznej w godz. 11-14. Uczestnicy zgłosili przejście z ronda de Gaulle'a przez pl. Trzech Krzyży i Al. Ujazdowskie przed kancelarię premiera.

Demonstrację planuje związek zawodowy "Samoobrona" - zgłosił 100 osób. Uczestnicy z placu Zamkowego zaplanowali przejście przed Pałac Prezydencki w godz. 15.30-17.30.

W godz. 14-15.30 zgłoszono także manifestację na 150 osób, której celem jest - jak powiedziała Gawor - zwrócenie na trudną sytuację młodych ludzi na rynku pracy. Jej przebieg zaplanowano od rogu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej. Trasa prowadzi Marszałkowską, Świętokrzyską, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem na Plac Zamkowy.

Dzień Flagi

- Na wtorek 2 maja do miasta została zgłoszona jedna manifestacja związana ze Dniem Flagi w godzinach 10.30-11.45 - powiedziała Gawor. 100 osób ma przejść sprzed pomnika Mickiewicza na Krakowskim Przedmieściu przed Dworzec Centralny. Przejdą m.in. ulicami Królewską, Marszałkowską i Złotą.

W środę 3 maja - powiedziała Gawor - manifestację stacjonarną na placu Zamkowym organizuje Towarzystwo Patriotyczne - Fundacja Jana Pietrzaka. Organizatorzy deklarują udział ok. 500 osób w godz. 15-18.30.

Ponadto przed Belwederem, przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego zaplanowane jest przyjęcie przyrzeczenia od nowych członków Związku Strzeleckiego w godz. 10.00-10.30. Organizatorzy deklarują udział 25 osób.

W sobotę pisaliśmy o marszu Obozu Radykalno-Narodowego:

PAP/kz/b