Legia mistrzem Polski. Feta na placu Zamkowym

Warszawa

Legia świętuje mistrzostwoTVN24
wideo 2/3

Kilka tysięcy kibiców Legii Warszawa świętowało w poniedziałek z piłkarzami zdobycie mistrzostwa Polski. Zawodnicy w odkrytym autobusie wiwatowali z medalami na szyjach. Na Kolumnie Zygmunta już wcześniej zawisł klubowy szalik.

Piłkarze przybyli na plac Zamkowy wraz ze sztabem szkoleniowcem oraz właścicielem i prezesem klubu Dariuszem Mioduskim. W tym roku nie było przemarszu kibiców ze stadionu, gdyż tytuł legioniści zapewnili sobie w niedzielę w Poznaniu. Fani czekali już na Placu Zamkowym.

Piłkarzy przywitali najpopularniejszą klubową piosenką: "Nie poddawaj się ukochana ma, nie poddawaj się Legio Warszawa". Po chwili niosło się gromkie "Mistrz, mistrz, Legia mistrz". Najgłośniej skandowano nazwiska bramkarza Arkadiusza Malarza i kapitana zespołu Mirosłava Radovica.

Na placu stanął autobus bez dachu, na który piłkarze weszli po odebraniu pucharu i medali. Stąd śpiewali wraz z kibicami. Plac Zamkowy spowity był chmurami dymu od odpalonych rac. Piłkarze opuścili plac Zamkowy po godz. 18, gdyż wieczorem czeka ich jeszcze udział w Gali Ekstraklasy. Część fanów dalej pozostała pod Kolumną Zygmunta.

Po godzinie 18 Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji przekazał nam, że nie ma informacji, by dochodziło do poważnych incydentów, które wymagałyby interwencji policji.

Gratulacje od miasta

W południe władze miasta pogratulowały piłkarzom Legii i władzom klubu zdobycia Pucharu Polski i wywalczenia tytułu mistrza kraju. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej zastępczyni, Renata Kaznowska, wręczyły legionistom listy gratulacyjne i statuetkę.

Prezydent życzyła Legii utrzymania pozycji najlepszego klubu w kraju i pozytywnych relacji z jej przyszłymi następcami. - W końcu Legia ma już ponad 100 lat, a prezydenci się zmieniają - zaznaczyła.

Spontaniczne świętowanie

Niedzielny mecz o mistrzostwo Polski został przerwany przy stanie 0:2. W 77. minucie z sektora zajmowanego przez zagorzałych kibiców "Kolejorza" na murawę poleciały race dymne. Na boisko wtargnęli też sympatycy gospodarzy. Sędzia zdecydował, że zawody nie będą kontynuowane, a około 21.30 Komisja Ligi Ekstraklasy ogłosiła przyznanie Legii walkowera, co było równoznaczne ze zdobyciem tytułu mistrza.

W tym czasie kibice stołecznego klubu spontanicznie zgromadzili się wokół Kolumny Zygmunta. Nie obyło się bez odpalania rac i gromkich śpiewów.

Zygmunt II Waza w szaliku w barwach LegiiTVN24
wideo 2/5

ran/b