Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

552 zakażenia na Mazowszu. Większość pochodzi z Warszawy

Najnowsze

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
13 października: 5068 nowych zakażeń, 63 osoby zmarłyTVN24
wideo 2/5
TVN2413 października: 5068 nowych zakażeń, 63 osoby zmarły

- Ludzie zakażają się poprzez liczne kontakty. Widzimy to po dużych miastach. Dzisiaj mamy w Warszawie zanotowanych 350 przypadków, w Krakowie blisko 400 - mówi rzecznik resortu zdrowia. W ciągu ostatniej doby na Mazowszu koronawirusem zakaziły się 552 osoby. Zdecydowana większość przypadków pochodzi ze stolicy.

5068 nowych przypadków SARS-CoV-2 potwierdzono we wtorek. Zmarły 63 kolejne osoby chore na COVID-19. Od początku pandemii potwierdzono dokładnie 135 278 przypadków. Mapa zakażeń pokazuje, że najwięcej infekcji potwierdzono na Śląsku, na Mazowszu oraz w Wielkopolsce.

Sytuacja na Mazowszu

Województwo mazowieckie znalazło się na drugim miejscu pod względem liczby nowych zakażeń. Ostatniej doby potwierdzono ich 552. Więcej pozytywnych wyników testów było wśród mieszkańców województwa małopolskiego – 898.

Sytuacja w Warszawie

Ponad połowa potwierdzonych ostatniej doby zakażeń koronawirusem dotyczy mieszkańców Warszawy. Poniedziałkowy raport Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zawiera informację o 350 dodatnich wynikach testów.

Od początku pandemii obecność nowego patogenu w organizmie potwierdzono u 7890 osób.

Zmarło 161 osób, w tym jedna w ciągu ostatniej doby.

"Ludzie mogą zakażać się na ulicy"

 - Ludzie zakażają się poprzez liczne kontakty. Widzimy to po dużych miastach. Dzisiaj mamy w Warszawie zanotowanych 350 przypadków, w Krakowie blisko 400. Ludzie mogą zakażać się na ulicy. Jeżeli nie będziemy nosić masek, doprowadzimy do tego, że te wzrosty zakażeń będą wyższe, a my będziemy musieli podejmować decyzje o bardziej restrykcyjnych ograniczeniach – powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik poinformował też o przekazaniu do urzędów wojewódzkich w całym kraju 9,6 tys. pulsoksymetrów do mierzenia saturacji krwi.

- Jak wskazują eksperci, jest to jedno z podstawowych narzędzi weryfikowania stanu zdrowia pacjenta, między innymi pod kątem COVID-19. Stąd decyzje o wydaniu 9,6 tys. pulsoksymetrów – dodał.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono obecność koronawirusa u 135 278 osób. Zmarło w sumie 3101 chorych.

Autor:kz/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Tagi:
Raporty: