Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

Komitet Śpiewaka stowarzyszeniem. Przewodniczącą Piechna-Więckiewicz

Najnowsze

TVN24Komitet Wygra Warszawa w czasie kampanii wyborczej

Powołano stowarzyszenie Wygra Warszawa, które będzie skupiało się na realizacji obietnic złożonych w kampanii samorządowej - powiedziała w poniedziałek przewodnicząca nowego stowarzyszenia Paulina Piechna-Więckiewicz.

Oprócz niej w zarządzie stowarzyszenia zasiada m.in. Jan Śpiewak oraz osoby, które znalazły się w jego sztabie w wyborach na prezydenta stolicy oraz kandydaci na radnych komitetu Wygra Warszawa.

"Dobrze nam się współpracowało"

Członkami stowarzyszenia są działacze różnych organizacji, które wchodziły w skład komitetu wyborczego Jana Śpiewaka w wyborach na prezydenta stolicy i które tworzyły listy komitetu Wygra Warszawa do Rady Warszawy i rad dzielnic. Są wśród nich m.in. działacze partii Razem, Zielonych czy Wolnego Miasta Warszawa.

- Dobrze nam się współpracowało w kampanii i postanowiliśmy to sformalizować - powiedziała w rozmowie z PAP Piechna-Więckiewicz.

Oprócz Piechny-Więckiewicz i Śpiewaka w zarządzie stowarzyszenia znaleźli się: Hanna Gospodarczyk i Dagmara Misztela, które - tak samo jak Piechna-Więckiewicz - były kandydatkami komitetu Wygra Warszawa na stanowisko wiceprezydenta stolicy, a także kandydatki i kandydaci na radnych: Agnieszka Nowak, Aleksandra Popławska, Karol Perkowski i Linus Lewandowski oraz Grzegorz Walkiewicz, jedyny radny wybrany z komitetu Wygra Warszawa do rady dzielnicy Praga Północ.

Chcą monitorować

Piechna-Więckiewicz zastrzegła, że stowarzyszenie nie zmieni się w partię. - Jest taka potrzeba, żeby mieć wspólną platformę do działania, aby nie być klubem dyskusyjnym, tylko zajmować się konkretnymi działkami - mówiła.

Stowarzyszenie ma się skupić na tym, aby ich obietnice złożone podczas kampanii wyborczej były realizowane. Wśród nich Piechna-Więckiewicz wymieniła m.in. budowę Parku Centralnego wokół Pałacu Kultury i Nauki. Poza tym Wygra Warszawa ma monitorować budżet miasta, a także realizację budżetu partycypacyjnego.

Wygra Warszawa ma również przyglądać się działaniom nowego prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. - Merytorycznie i tak, żeby było to z pożytkiem dla mieszkańców - wyjaśniła przewodnicząca stowarzyszenia.

Stowarzyszenie ma zostać zarejestrowane w tym tygodniu.

Komitet Wygra Warszawa promował w kampanii m.in. program równościowy:

"Udało nam się wprowadzić prawdziwy parytet"
"Udało nam się wprowadzić prawdziwy parytet"TVN24
wideo 2/4

PAP/pm

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości