Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Kolejowy remont na prawym brzegu. Będzie mniej pociągów

Warszawa

archiwum TVN24Mniej pociągów do Rembertowa

Od 15 lipca do 31 sierpnia kolejarze będą remontować odcinek Warszawa Wschodnia - Warszawa Rembertów. Dla pasażerów oznacza to, że będzie mniej pociągów na tej trasie. W zamian na ulice wyjadą zastępcze autobusy.

Od 15 lipca do 31 sierpnia kolejarze będą remontować odcinek Warszawa Wschodnia - Warszawa Rembertów. Dla pasażerów oznacza to, że będzie mniej pociągów na tej trasie. W zamian na ulice wyjadą zastępcze autobusy.W czasie prac większość pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej linii S2 będzie kursowała na skróconej trasie Warszawa Lotnisko Chopina - Warszawa Wschodnia. Liczba składów Kolei Mazowieckich zostanie ograniczona, a część z nich nie będzie zatrzymywała się w Rembertowie.

Linie zastępcze

Na ulice wyjadą autobusy zastępczej linii autobusowej ZS2, która będzie kursować na trasie: Dworzec Wschodni (Lubelska) - Żupnicza - Chodakowska - Mińska - Dwernickiego - Wiatraczna - Grochowska - Płowiecka - Marsa - Cyrulików - Okuniewska - Dworcowa - Krasińskiego - Staszica - Bema - Narutowicza - Sulejówek Miłosna-Pomnik.

Uruchomione zostaną także dodatkowe kursy skrócone na odcinkach: - Wiatraczna - Grochowska - Płowiecka - Marsa - PKP Rembertów (przystanek zlokalizowany przed przejazdem kolejowym) - Dworzec Wschodni (Lubelska) - Żupnicza - Chodakowska - Mińska - Dwernickiego - Wiatraczna - Grochowska - Płowiecka - Marsa - PKP Rembertów (przystanek zlokalizowany przed przejazdem kolejowym).

Autobusy linii ZS2 zatrzymają się na wybranych przystankach, przede wszystkim przy stacjach kolejowych oraz cieszących się popularnością węzłach przesiadkowych. Będą podjeżdżały na przystanki - co 20 minut na trasie podstawowej i co 10 minut na trasie skróconej.

Honorowanie biletów

Na czas prac zostanie wprowadzone wzajemne honorowanie biletów Zarządu Transportu Miejskiego i Kolei Mazowieckich. Bilety ZTM (wszystkie rodzaje, z uwzględnieniem stref biletowych) będą honorowane w pociągach KM na odcinku Warszawa Zachodnia - Sulejówek Miłosna.

Kolejarze informuję, że pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, powinni je skasować przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu. Z kolei osoby, które posiadają bilety zakodowane na karcie miejskiej, powinni je wcześniej aktywować w innym pojeździe lub bramce metra.

Bilety KM (wszystkie rodzaje do odpowiednich stacji, strefowe i sieciowe) będą honorowane: - w pociągach SKM linii S2 na odcinku Warszawa Zachodnia - Sulejówek Miłosna - w autobusach ZTM: ZS2 (na odcinku Dworzec Wschodni - Sulejówek Miłosna), 123 (na odcinku Dworzec Wschodni - plac Szembeka przez Wiatraczną), 143 (na odcinku GUS - Rembertów Kolonia), 173 (na odcinku Dworzec Wschodni - Stara Miłosna), 183 (na odcinku Wiatraczna - Zielona), 198 (na odcinku PKP Wesoła - Stara Miłosna), 514 (na odcinku Metro Politechnika - Wola Grzybowska) oraz w autobusach i tramwajach na odcinkach pokrywających się z trasami wymienionych linii - w autobusach i tramwajach obsługujących odcinki: plac Zawiszy - Aleje Jerozolimskie - aleja i most Józefa Poniatowskiego - aleja Waszyngtona - Wiatraczna - Gocławek - Płowiecka; Dworzec Wschodni - rondo Waszyngtona i Dworzec Wschodni - Wiatraczna.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów SKM jest dostępny na stronie ZTM.

Remont innej trasy

Do 17 lipca będą jednocześnie trwały prace modernizacyjne na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Lotnisko Chopina. W związku z tym, część pociągów SKM S2 nie dojeżdża do stacji Warszawa Lotnisko Chopina, tylko kończy kursy na stacji Warszawa Zachodnia.

Kolejarze zachęcają do wcześniejszego zapoznania się z rozkładem jazdy SKM linii S2, który będzie obowiązywał od 15 do 17 lipca.

Na tvnwarszawa.pl relacjonowaliśmy też sytuację po zniknięciu popularnego połączenia na trasie z Rembertowa do centrum stolicy:

mp/ran

Pasażerowie nie zmieścili się w pociągu o 7:18 Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/6