Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Kolejowy remont na prawym brzegu. Będzie mniej pociągów

TVN Warszawa

archiwum TVN24Mniej pociągów do Rembertowa

Od 15 lipca do 31 sierpnia kolejarze będą remontować odcinek Warszawa Wschodnia - Warszawa Rembertów. Dla pasażerów oznacza to, że będzie mniej pociągów na tej trasie. W zamian na ulice wyjadą zastępcze autobusy.

Od 15 lipca do 31 sierpnia kolejarze będą remontować odcinek Warszawa Wschodnia - Warszawa Rembertów. Dla pasażerów oznacza to, że będzie mniej pociągów na tej trasie. W zamian na ulice wyjadą zastępcze autobusy. W czasie prac większość pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej linii S2 będzie kursowała na skróconej trasie Warszawa Lotnisko Chopina - Warszawa Wschodnia. Liczba składów Kolei Mazowieckich zostanie ograniczona, a część z nich nie będzie zatrzymywała się w Rembertowie.

Linie zastępcze

Na ulice wyjadą autobusy zastępczej linii autobusowej ZS2, która będzie kursować na trasie: Dworzec Wschodni (Lubelska) - Żupnicza - Chodakowska - Mińska - Dwernickiego - Wiatraczna - Grochowska - Płowiecka - Marsa - Cyrulików - Okuniewska - Dworcowa - Krasińskiego - Staszica - Bema - Narutowicza - Sulejówek Miłosna-Pomnik.

Uruchomione zostaną także dodatkowe kursy skrócone na odcinkach: - Wiatraczna - Grochowska - Płowiecka - Marsa - PKP Rembertów (przystanek zlokalizowany przed przejazdem kolejowym) - Dworzec Wschodni (Lubelska) - Żupnicza - Chodakowska - Mińska - Dwernickiego - Wiatraczna - Grochowska - Płowiecka - Marsa - PKP Rembertów (przystanek zlokalizowany przed przejazdem kolejowym).

Autobusy linii ZS2 zatrzymają się na wybranych przystankach, przede wszystkim przy stacjach kolejowych oraz cieszących się popularnością węzłach przesiadkowych. Będą podjeżdżały na przystanki - co 20 minut na trasie podstawowej i co 10 minut na trasie skróconej.

Honorowanie biletów

Na czas prac zostanie wprowadzone wzajemne honorowanie biletów Zarządu Transportu Miejskiego i Kolei Mazowieckich. Bilety ZTM (wszystkie rodzaje, z uwzględnieniem stref biletowych) będą honorowane w pociągach KM na odcinku Warszawa Zachodnia - Sulejówek Miłosna.

Kolejarze informuję, że pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, powinni je skasować przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu. Z kolei osoby, które posiadają bilety zakodowane na karcie miejskiej, powinni je wcześniej aktywować w innym pojeździe lub bramce metra.

Bilety KM (wszystkie rodzaje do odpowiednich stacji, strefowe i sieciowe) będą honorowane: - w pociągach SKM linii S2 na odcinku Warszawa Zachodnia - Sulejówek Miłosna - w autobusach ZTM: ZS2 (na odcinku Dworzec Wschodni - Sulejówek Miłosna), 123 (na odcinku Dworzec Wschodni - plac Szembeka przez Wiatraczną), 143 (na odcinku GUS - Rembertów Kolonia), 173 (na odcinku Dworzec Wschodni - Stara Miłosna), 183 (na odcinku Wiatraczna - Zielona), 198 (na odcinku PKP Wesoła - Stara Miłosna), 514 (na odcinku Metro Politechnika - Wola Grzybowska) oraz w autobusach i tramwajach na odcinkach pokrywających się z trasami wymienionych linii - w autobusach i tramwajach obsługujących odcinki: plac Zawiszy - Aleje Jerozolimskie - aleja i most Józefa Poniatowskiego - aleja Waszyngtona - Wiatraczna - Gocławek - Płowiecka; Dworzec Wschodni - rondo Waszyngtona i Dworzec Wschodni - Wiatraczna.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów SKM jest dostępny na stronie ZTM.

Remont innej trasy

Do 17 lipca będą jednocześnie trwały prace modernizacyjne na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Lotnisko Chopina. W związku z tym, część pociągów SKM S2 nie dojeżdża do stacji Warszawa Lotnisko Chopina, tylko kończy kursy na stacji Warszawa Zachodnia.

Kolejarze zachęcają do wcześniejszego zapoznania się z rozkładem jazdy SKM linii S2, który będzie obowiązywał od 15 do 17 lipca.

Na tvnwarszawa.pl relacjonowaliśmy też sytuację po zniknięciu popularnego połączenia na trasie z Rembertowa do centrum stolicy:

mp/ran

Pasażerowie nie zmieścili się w pociągu o 7:18 Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/6