Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Kokaina w bieliźnie. Przemytnicy wpadli na Okęciu

Najnowsze

Straż GranicznaKokaina w bieliźnie. Przemytnicy wpadli na Okęciu

Straż graniczna zatrzymała na Lotnisku Chopina trzech mężczyzn, którzy przemycali kokainę.

Jak informuje Centralne Biuro Śledcze Policji trzech obywateli Armenii w wieku 23, 35 i 44 lat podróżowało tranzytem z Barcelony przez Warszawę do Erewania.

Kokaina w bieliźnie

Po przylocie mężczyźni nie opuścili strefy tranzytowej lotniska oczekując na dalszy lot do Armenii. Jednak ich nerwowe zachowanie zwróciło uwagę mundurowych, dlatego podchodząc do odprawy paszportowej zostali poproszeni o przejście do kontroli szczegółowej.

"Jak się okazało u każdego z nich znaleziono od 200 do 300 gramów substancji – łącznie cztery foliowe pakunki ukryte były w bieliźnie. Wstępna analiza proszku wykazała, że jest to wysokiej jakości kokaina, co dodatkowo potwierdziła dalsza ekspertyza przeprowadzona w laboratorium kryminalistycznym straży granicznej" – czytamy w komunikacie CBŚP.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty, grozi im 15 lat więzienia. Sąd zastosował wobec całej trójki podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Śledztwo prowadzi Straży Granicznej Warszawa - Okęcie.

kz/mś