Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Ile szkół skierowano na nauczanie hybrydowe? Sanepid podaje liczby

Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
PAP
Sznur samochodów do badań w punkcie drive-thru na BiałołęceArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Kolejki do punktu badań drive-thru na Białołęce

Od 2 do 9 października mazowiecka inspekcja sanitarna wydała 148 zgód na edukację hybrydową lub zdalną. 12 placówek oświatowych dostało decyzje odmowne - poinformowała w środę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie.

Większość placówek, które uzyskały zgodę mazowieckich stacji sanepidu na zmianę trybu nauczania, stanowiły szkoły podstawowe. Było ich 123. Zgodę dostały też 24 przedszkola, dwa żłobki i pozaszkolna placówka specjalistyczna. Z odmową spotkało się 10 szkół i 2 przedszkola.

Najwięcej placówek ze zgodą sanepidu na edukację hybrydową lub zdalną jest z Warszawy - 73. Pozostałe są z powiatów: radomskiego (6), piaseczyńskiego (6), płockiego (6), wołomińskiego (6), ciechanowskiego (5), otwockiego (5), pruszkowskiego (4), garwolińskiego (3), legionowskiego (3), mińskiego (3), warszawskiego zachodniego (3), przysuskiego (3), grodziskiego (2), lipskiego (2), ostrołęckiego (2), płońskiego (2), siedleckiego (2), sierpeckiego (2), sochaczewskiego (2), zwoleńskiego (2) oraz po jednej z powiatu żyrardowskiego, białobrzeskiego, kozienickiego, mławskiego i nowodworskiego.

Od początku roku szkolnego dyrektorzy szkół i innych placówek z Mazowsza złożyli do lokalnych stacji sanepidu 465 wniosków o zmianę trybu nauczania. 361 zostało rozpatrzonych pozytywnie.

Zgodnie z przepisami, aby zawiesić zajęcia stacjonarne dla części lub wszystkich uczniów, potrzebna jest zgoda organu prowadzącego i pozytywna opinia powiatowego inspektora sanitarnego

Autor:kz/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości