Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Finał Ligi Europy 2015 na Stadionie Narodowym

Najnowsze

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plFinał na Stadionie Narodowym

Komitet Wykonawczy UEFA przyznał Polsce prawo organizacji finału Ligi Europy w 2015 roku. - To nasz ogromny sukces - cieszy się prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Władze UEFA swoją decyzję ogłosiły w Londynie. Za rok finał Ligi Europy odbędzie się w Turynie. Dwa lata później - w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Władze europejskiej piłki wybrały również gospodarza finału Ligi Mistrzów w 2015 roku. O najważniejsze klubowe trofeum walka toczyć będzie się w Berlinie.

- Dwa pięknie miasta będą gospodarzami naszych finałów w 2015 roku - oznajmił sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino.

Faworyt od początku

W wyścigu o prawo organizacji finału LE Stadion Narodowy od początku wydawał się faworytem. PZPN od kilku dni tego nie ukrywał. - Jestem przekonany, że nasza kandydatura jest najmocniejsza i jestem przekonany, że będziemy mieli miłą wiadomość - mówił z optymizmem w środę szef związku Zbigniew Boniek.

Zapewnił też, że PZPN starannie przygotował aplikację i zrobił wszystko, żeby Polska została gospodarzem finału. - Zarówno pod względem logistycznym, jak i lobbistycznym - podkreślił.

Mówi Mikołaj Piotrowski, rzecznik operatora arenyTVN24

Świetna promocja

Jak się okazało, "Zibi" się nie mylił. - Nie muszę chyba mówić, jak ważna i prestiżowa jest to impreza sportowa, która jest promocją Polskiego Związku Piłki Nożnej, miasta Warszawy, naszego kraju, naszej społeczności i kultury narodowej. Żeby dostać możliwość organizacji takich rozgrywek, jak finał Ligi Europejskiej 2015, trzeba mieć wielkie zaufanie wśród kierowniczych gremiów UEFA. Tym bardziej, że niedawno organizowaliśmy mistrzostwa Europy. A trzy lata po Euro 2012 będziemy mieli finał Ligi Europejskiej - cieszy się prezes PZPN.

Ostatni finał LE odbył się w Amsterdamie.

CZYTAJ TEŻ NA SPORT.TVN24.PL

twis

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl