Najnowsze

60 tysięcy uczniów rozpoczyna rywalizację rowerową

Najnowsze

[object Object]
Wiceprezydent Warszawy o popularności akcjiMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej edycja kampanii Rowerowy Maj. W Warszawie bierze w niej udział blisko 60 tysięcy uczniów ze 112 stołecznych szkół.

- Od kilkunastu lat konsekwentnie inwestujemy w przyjazną, rowerową Warszawę. Uruchomiliśmy Veturilo, budujemy i modernizujemy infrastrukturę, łącząc drogi rowerowe w spójną sieć. 60 tysięcy uczniów uczestniczących w Rowerowym Maju świadczy o tym, że nasze działania przynoszą efekty i "jedziemy" w dobrym kierunku. Zachęcam wszystkich, dzieci i dorosłych, by kręcili w Warszawie, nie tylko w maju - mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Nie tylko rower

To będzie trzecia edycja w stolicy. W tym roku bierze udział 112 szkół, publicznych i niepublicznych, 33 z nich po raz pierwszy (łącznie 60 tysięcy uczniów z ponad trzech tysięcy klas). Nad przebiegiem kampanii czuwają nauczyciele-koordynatorzy.

- Zachęcamy do aktywności na świeżym powietrzu i korzystania ze środków transportu poruszanych siłą mięśni oraz posiadających kółka. Na lekcje - oprócz rowerów można też dojechać na hulajnodze, rolkach lub deskorolce - dodaje Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Rowerowy Maj to kampania promująca zdrowy styl życia oraz zrównoważoną mobilność wśród najmłodszych. Tegoroczna rozpoczęła się 7 maja i potrwa do końca miesiąca.

Naklejka do dzienniczka

Jak przypomina ratusz, za każdy dojazd do szkoły uczeń otrzyma dwie naklejki – jedną z nich przyklei na plakacie klasowym, a drugą w swoim dzienniczku. Im więcej przejazdów, tym bardziej atrakcyjne nagrody indywidualne i grupowe - najaktywniejsze klasy wygrają wyjątkowe wycieczki lub warsztaty (ufundowane przez partnerów akcji).

Podsumowanie akcji i przyznanie nagród - 9 czerwca. Ulicami Warszawy przejedzie wtedy parada rowerowa, a przy Parku Fontann odbędzie się piknik.

Zdjęcie na stronie głównej: urząd miasta

ran/b

Pozostałe wiadomości