Najnowsze

11 stacji metra do 2020? Wiceprezydent obiecuje i się zakłada

Najnowsze

Archiwum / TwitterPrezydent złożył obietnice

Wiceprezydent Warszawy zapewnia, że kolejnych 11 stacji II linii metra powstanie do 2020 roku. Żeby uwiarygodnić swoje obietnicę, założył się z dziennikarzami.

Władze Warszawy wybrały w środę firmy, które zaprojektują kolejnych 5 stacji II linii metra (po jednej na Woli i Bemowie, a także trzy na Targówku). Przy okazji nie zabrakło pytań o termin samej inwestycji.

11 stacji z tunelami

Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz przekonuje, że budowa zacznie się już w przyszłym roku. "W sumie do roku 2020 powstanie 11 nowych stacji wraz z tunelami II linii metra" – napisał na Twitterze. Innymi słowy w tym terminie ma powstać 5 stacji, których projektantów właśnie wybrano. A także 6 z tzw. pakietu 3+3 (odchodzące od centralnego odcinka podziemnej kolejki na Wolę i w stronę Targówka) - w tym wypadku wybrani już są wykonawcy, a władze miasta czekają na ostateczne pozwolenia na budowę.

"Chce się Pan założyć…?"

Te wyliczenia i obietnice wzbudzają jednak wątpliwości dziennikarzy. Jarosław Osowski z "Gazety Stołecznej" na Twitterze zwrócił m.in. uwagę, że jeszcze trzeba będzie ogłosić i rozstrzygnąć przetarg na budowę 5 stacji. "Przetarg na 3+2 ogłosimy jeszcze przed zakończeniem prac projektowych" – zapewnił Wojciechowicz. "To się chwali, mimo wszystko data otwarcia tych stacji w 2020 r. jest mało realna. 3+3 miało być w 2018, już jest rok opóźn." - stwierdził jednak Osowski. A wiceprezydent na to: "Chce się Pan założyć…?" Ostatecznie zakład przyjął Michał Wybieralski, redaktor naczelny "Stołecznej".

PREZYDENT STOLICY O PROJEKTANTACH KOLEJNYCH STACJI II LINII METRA:

Rozbudowa metra według obietnic ratuszatvn24.pl

ran/sk

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum / Twitter

Pozostałe wiadomości