TVN Meteo | Świat

Trzęsienie ziemi w Kalabrii. Ewakuowano szkoły

TVN Meteo | Świat

Autor:
kw
Źródło:
rainews.it, lacnews24.it
Wizualizacja 15 lat trzęsień ziemi na świecie
NOAA Science On a Sphere | NOAA Science On a SphereWizualizacja 15 lat trzęsień ziemi na świecie

W czwartek we włoskiej Kalabrii miało miejsce trzęsienie ziemi. Miało magnitudę 4,3. Mieszkańcy uciekali ze swoich domów, ewakuowano także szkoły.

W okolicach włoskiej Kalabrii doszło do trzęsienia ziemi. Mieszkańcy regionu skarżyli się, że około godziny 10.20 odczuli silne wstrząsy. Epicentrum trzęsienia pojawiło się na morzu, u kalabryjskiego wybrzeża, nieopodal miasta Vibo Valentia. Trzęsienie ziemi miało magnitudę 4,3. Według lokalnych służb geologicznych do trzęsienia doszło na głębokości 10 kilometrów.

Trzęsienie ziemi w Kalabrii. ewakuacje

Wielu mieszkańców w popłochu opuszczało swoje domy. Ewakuowano także szkoły. Uczniowie szkół podstawowych gromadzili się na otwartych przestrzeniach. Wszystkie akcje ewakuacyjne przebiegały w uporządkowany sposób.

Na szczęście nie ma pojawiły się informacje o zniszczeniach i poszkodowanych. Policja wciąż pracuje, by ocenić czy wszystko jest w porządku.

Po zdarzeniu Włoskie Biuro Sytuacyjne Departamentu Ochrony Ludności nawiązało kontakt z lokalnymi strukturami Narodowej Służby Ochrony Ludności. Po przeprowadzonych kontrolach ostrzeżono ludzi, by wciąż zachowywali ostrożność.

Lokalizacja epicentrum trzęsienia ziemiterremoti.ingv.it/openstreetmap.org

Autor:kw

Źródło: rainews.it, lacnews24.it

Źródło zdjęcia głównego: terremoti.ingv.it/openstreetmap.org