TVN Meteo | Świat

Silne trzęsienie ziemi na Tajwanie

TVN Meteo | Świat

Autor:
ps
Źródło:
Reuters, USGS, PAP

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,2 nawiedziło Tajwan w niedzielę w godzinach popołudniowych czasu lokalnego - poinformowało Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne. Wstrząsy były odczuwalne niemal na całej wyspie.

Epicentrum trzęsienia znajdowało się w odległości 21 kilometrów na południowy wschód od miasta Yilan w północno-wschodniej cześci Tajwanu - podała amerykańska agencja USGS. Hipocentrum było zlokalizowane na głębokości 66,8 km.

Wstrząsy były odczuwalne niemal na całym Tajwanie, najsilniej na północy i w stolicy kraju. W Tajpej i w innych północnych miastach mocno kołysały się budynki. Minutę po głównym trzęsieniu doszło do wstrząsów wtórnych o sile 5,4.

Nie ma informacji o ofiarach ani o poważnych zniszczeniach.

Silnie trzęsienie ziemi na TajwaniaAdam Ziemienowicz/PAP/Reuters

Trzęsienia ziemi na Tajwanie nie są rzadkością

To największe w tym roku trzęsienie ziemi na wyspie. Tajwan położony jest w pobliżu styku dwóch płyt tektonicznych i dlatego trzęsienia ziemi w tym kraju nie należą do rzadkości.

We wrześniu 1999 roku trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3 pochłonęło tam ponad 2400 ofiar śmiertelnych. W 2018 roku w wyniku trzęsienia o magnitudzie 6,4 w mieście Hualian zginęło 17 osób.

Pacyficzny pierścień ogniaMaciej Zieliński/PAP/Reuters

Autor:ps

Źródło: Reuters, USGS, PAP

Źródło zdjęcia głównego: USGS