Lawina zeszła w Kaszmirze. Nie żyje dwóch Polaków

Autor:
as/dd
Źródło:
Reuters, NDTV.com, PAP

Dwóch Polaków zginęło w lawinie, która zeszła w środę po południu w Kaszmirze. Masa śniegu porwała turystów w pobliżu popularnego kurortu narciarskiego Gulmarg. Jak podaje indyjska policja, z żywiołu udało się uratować 19 obcokrajowców i dwóch lokalnych przewodników.

Do zdarzenia doszło w środę w godzinach popołudniowych (w Polsce był wtedy środowy poranek) na stokach góry Afarwat. Masa śniegu zsunęła się prosto na stok narciarski w popularnym kurorcie Gulmarg.

Nie żyje dwóch obywateli Polski

Po zejściu lawiny rozpoczęto masową akcję ratunkową. Jak powiedział szef policji w Kaszmirze Vijay Kumar, służbom ratunkowym udało się odnaleźć dwa ciała. Jak podają lokalne media, powołując się na informacje policji, ofiary śmiertelne zidentyfikowano jako obywateli Polski.

Kolejnych 19 obcokrajowców i dwóch lokalnych przewodników zostało uratowanych podczas akcji - poinformowała na Twitterze miejscowa policja. Ciała Polaków zostały zabrane do lokalnego szpitala w celu przeprowadzenia niezbędnych procedur medycznych.

Lawina zeszła na Gulmarg po obfitych opadach śniegu, jakie od kilku dni występują na zboczach gór regionu Dżammu i Kaszmir.

Autor:as/dd

Źródło: Reuters, NDTV.com, PAP