TVN Meteo | Świat

Na Krecie znów zadrżała ziemia. Dwa trzęsienia w ciągu jednego dnia

TVN Meteo | Świat

Aktualizacja:
Autor:
kw,anw
Źródło:
Reuters
Wizualizacja 15 lat trzęsień ziemi na świecie
NOAA Science On a Sphere | NOAA Science On a SphereWizualizacja 15 lat trzęsień ziemi na świecie

W środę rano Kretę nawiedziło dość silne trzęsienie ziemi. Miało magnitudę 6,1. Wieczorem Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologii (EMSC) poinformowało o kolejnym trzęsieniu.

Trzęsienie ziemi odnotowano w środę wczesnym rankiem w pobliżu największej greckiej wyspy. Jak podało Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologii (EMSC), wstrząsy miały magnitudę 6,1. Hipocentrum znajdowało się na głębokości 80 kilometrów. Nie było doniesień o rannych lub zniszczeniach.

Około godziny 17 EMSC poinformowało o kolejnym, nieco słabszym wstrząsie. Według informacji przekazanej przez greckich sejsmologów, miało magnitudę 5,6 i pojawiło się na głębokości 59 km.

Według amerykańskiej agencji United States Geological Survey (USGS), oba trzęsienia były nieco słabsze - kolejno o magnitudzie 5,7 i 5,1.

Lokalizacja porannego trzęsienia ziemiUSGS

Wstrząsy odczuwalne w Egipcie

- Na szczęście (do trzęsienia ziemi - przyp. red.) doszło na morzu. Gdyby było to w głębi lądu, mogłoby dojść do zniszczeń - powiedział rankiem Akis Tselentis, dyrektor Greckiego Instytutu Geodynamiki, w greckiej telewizji Skai.

Egipskie władze poinformowały, że poranne trzęsienie było odczuwalne w niektórych miastach tego kraju.

Lokalizacja ponownego trzęsienia ziemi na KrecieUSGS

Autor:kw,anw

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: USGS