Pogoda na dziś - środa, 17.08. Gorąco, parno i może popadać

Autor:
as
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na środę 05.10
Prognoza pogody na środę 05.10tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś, W środę 17.08 w całym kraju będzie gorąco i parno. Dodatkowo w godzinach popołudniowych i wieczornych mogą przydać się parasole, ponieważ w wielu miejscach spodziewane są przelotne opady deszczu, a nawet burze.

W środę na zachodzie Polski spodziewane jest małe zachmurzenie, a we wschodnich regionach będzie umiarkowane. W drugiej połowie dnia pojawią się przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza w pasie od Pomorza po Małopolskę. Wyładowaniom mogą towarzyszyć opady 10-30 litrów wody na metr kwadratowy, porywy wiatru do 60-90 kilometrów na godzinę oraz grad. Temperatura maksymalna wyniesie 26 stopni Celsjusza we wschodniej Polsce do 32 st. C na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby, na zachodzie kraju powieje z północnego zachodu, zaś na wschodzie - z północnego wschodu.

Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środętvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - środa 17.08

Wilgotność powietrza wyniesie 60-70 procent. We wszystkich regionach kraju będzie gorąco, wilgotno i parno. W całej Polsce warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeo w środę
Warunki biometeo w środętvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Mieszkańców Warszawy czeka pogodna środa, jedynie po południu mogą pojawić się przelotne opady deszczu oraz burze. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą 28 st. C. Powieje słaby wiatr północno-wschodni. Na barometrach w południe zobaczymy 999 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Środa przyniesie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie pogodną aurę. W drugiej części dnia spodziewany jest przelotny deszcz, a nawet burze. Temperatura maksymalna wyniesie 27 st. C. Wiatr z północnego wschodu okaże się słaby i umiarkowany. Barometry w południe pokażą 1012 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

W Poznaniu prognozowana jest słoneczna środa bez opadów. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 32 st. C. Powieje słaby wiatr ze zmiennych kierunków. Ciśnienie w południe wyniesie 1000 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

We Wrocławiu środa zapowiada się słonecznie i bez opadów. Termometry pokażą do 30 st. C. Wiatr będzie słaby i zmienny. Na barometrach w południe zobaczymy 996 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Środa w Krakowie upłynie pod znakiem pogodnej aury. W drugiej części dnia prognozowany jest słaby, przelotny deszcz i burze. Temperatura maksymalna wyniesie 28 st. C. Słaby wiatr powieje ze zmiennych kierunków. W południe barometry pokażą 985 hPa.

Warunki drogowe w środę
Warunki drogowe w środętvnmeteo.pl

Autor:as

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości