Pogoda na dziś - poniedziałek 15.08. Gorąco i burzowo

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. W poniedziałek 15.08 burz należy spodziewać się w całej Polsce, przy czym największe ryzyko ich wystąpienia jest w południowej części kraju. Termometry wskażą maksymalnie od 26 do 30 stopni Celsjusza.

W poniedziałek zachmurzenie będzie zmienne. Pojawią się przelotne opady deszczu oraz lokalnie, zwłaszcza w południowej części kraju, burze z opadami rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy i wiatrem rozpędzającym się w porywach do 50-70 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie, przez 27-28 st. C w centrum kraju, do 30 st. C. na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z kierunku południowo-wschodniego.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza sięgnie 60-70 procent. Na obszarze całej Polski będzie gorąco, wilgotno i parno. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu. Możliwa jest burza. Temperatura maksymalna wyniesie 28 st. C. Wiatr będzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr, tylko w czasie burzy silny. Ciśnienie waha się, w południe barometry wskażą 996 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Mieszkańców Gdańska, Sopotu i Gdyni czeka w poniedziałek umiarkowane zachmurzenie. Po południu i wieczorem może wystąpić burza. Termometry pokażą maksymalnie 28 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr, tylko w czasie burzy silny. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 996 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Poniedziałek w Poznaniu przyniesie zmienne zachmurzenie zmienne z przelotnymi opadami deszczu. Możliwa jest burza. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 29 st. C. Wiatr będzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, tylko w czasie burzy silny. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 996 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

W poniedziałek we Wrocławiu należy spodziewać się dużego zachmurzenia, przelotnych opadów deszczu i burzy. Termometry pokażą maksymalnie 28 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr, tylko w czasie burzy silny. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 993 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Poniedziałek w Krakowie upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu. Może pojawić się burza. Temperatura wyniesie maksymalnie 27 st. C. Wiatr będzie wschodni, słaby i umiarkowany, tylko w czasie burzy silny. Ciśnienie nieznacznie się waha, w południe wyniesie 978 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości