Pogoda na dziś - piątek 02.06. Miejscami tylko 14 stopni, może spaść deszcz

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. W piątek 02.06 zrobi się chłodniej. Termometry wskażą od 14 do 23 stopni Celsjusza. Wiatr w porywach w części kraju mocno powieje, a lokalnie może spaść deszcz.

W piątek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z licznymi rozpogodzeniami. Lokalnie, zwłaszcza na wschodzie oraz w drugiej części dnia na Wybrzeżu, mogą wystąpić słabe i przelotne opady deszczu poniżej 2 litrów wody na metr kwadratowy. W Bieszczadach możliwe są burze.

Temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza w Trójmieście i 16 st. C na Suwalszczyźnie oraz Warmii i Mazurach, przez 18 st. C w centralnej Polsce, do 23 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie północny, umiarkowany, na północy i wschodzie w porywach osiągnie prędkość 40-50 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza na przeważającym obszarze Polski znajdzie się na poziomie około 60 procent. W większości kraju będzie odczuwalny komfort termiczny, a warunki biometeorologiczne okażą się neutralne.

Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

W piątek w Warszawie zachmurzenie będzie duże z licznymi rozpogodzeniami w drugiej części dnia. Mogą pojawić się słabe i przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 18 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach dość silny, północny. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 1004 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Piątek w Gdańsku, Sopocie i Gdyni zapowiada się pogodnie, ale w ciągu dnia może słabo i przelotnie popadać deszcz, zwłaszcza w rejonie Zatoki Gdańskiej. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 st. C. Powieje dość silny, porywisty, północny wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 1022 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Piątek w Poznaniu upłynie pod znakiem pogodnej aury. Jedynie przejściowo pojawi się większe zachmurzenie. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 18 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami w porywach silniejszy, północno-wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1008 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Mieszkańcy Wrocławia w piątek mogą spodziewać się na ogół pogodnego nieba. Zachmurzenie wzrośnie tylko przejściowo. Termometry pokażą maksymalnie 20 st. C. Powieje umiarkowany, okresami w porywach silniejszy wiatr, północno-zachodni skręcający na północno-wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 1003 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Piątek w Krakowie będzie pogodny. Większe zachmurzenie wystąpi jedynie przejściowo. Temperatura maksymalna wyniesie 22 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach dość silny, północno-zachodni skręcający na północno-wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 988 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości