Atak zimy. Pokazujecie, jak jest u was

Autor:
ps
Źródło:
Kontakt 24, tvnmeteo.pl
Śnieżyce na południowym wschodzie Polski
Śnieżyce na południowym wschodzie PolskiTVN24
wideo 2/23
TVN24Śnieżyce na południowym wschodzie Polski

Duże ilości śniegu spadły w niedzielę na wschodnią część Polski. W wielu miejscach sypało przez cały dzień. Na Kontakt 24 otrzymujemy pogodowe relacje i zdjęcia z zaśnieżonych regionów.

Intensywne opady śniegu sprowadził niż Brygida, który odsuwa się już poza granice naszego kraju. Związana z nim strefa obfitych opadów wciąż jednak przemieszcza się nad Polską. W poniedziałek będzie mocno sypać na Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz Pomorzu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia.

W niedzielę najwięcej śniegu spadło na południowym wschodzie kraju. Jak podawał IMGW, w Puławach w województwie podkarpackim już rano pokrywa śnieżna wynosiła 30 centymetrów.

Śnieżyce stały się przyczyną wielu utrudnień na drogach. W niektórych regionach pod naporem śniegu łamały się konary drzew i doszło do awarii w dostawach prądu. Strażacy przez cały dzień interweniowali ponad 600 razy.

Czytaj więcej o skutkach weekendowego ataku zimy.

Wasze relacje

Na Kontakt 24 otrzymujemy fotografie zaśnieżonych krajobrazów. Pokazujecie, jak po obfitych opadach wyglądają Wasze miejscowości. Dostaliśmy zdjęcia między innymi z Glinojecka, Nowej Rudy, Bytomia, Wisły, Rzeszowa.

Autor:ps

Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości