Alerty przed kilkunastostopniowym mrozem na południu Polski

Aktualizacja:
Autor:
ps
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 13.02

Temperatura o poranku w niedzielę lokalnie na południu kraju może spadać do -16 stopni Celsjusza. IMGW wydał ostrzeżenia.

Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pierwszego stopnia przed silnym mrozem obowiązują w województwach:

- małopolskim, w powiatach: tatrzańskim, nowotarskim, nowosądeckim, gorlickim;

- podkarpackim, w powiatach: leskim, bieszczadzkim.

Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -16 do -14 stopni Celsjusza. Średnia prędkość wiatru wyniesie od 5 do 10 kilometrów na godzinę.

Alerty stracą ważność o godzinie 8 w niedzielę.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zagrożenia zimoweRządowe Centrum Bezpieczeństwa

Autor:ps

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości