Prognoza

Prognoza

Sobota da się we znaki kierowcom poruszającym się po drogach Polski północnej i zachodniej. Tam opady deszczu i wiatr w porywach do 60 km/h. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie, a nawet słonecznie.

Dzisiejsze podróże na groby najbliższych będą znacznie utrudnione przez deszcz. Padać będzie praktycznie w całym kraju. Takie warunki sprawią, że widzialność będzie ograniczona, a drogi śliskie.

Kierowcy wciąż muszą być przygotowani na zimowe warunki na drogach. We wtorek na przeważającym obszarze kraju ma padać śnieg i śnieg z deszczem. Będzie ślisko.

Wtorek wciąż jeszcze zapowiada się zimowo. W wielu regionach Polski zobaczymy śnieg i deszcz ze śniegiem, na zachodzie będzie padał sam deszcz. Ocieplenie dopiero przed nami, a dziś zobaczymy maksymalnie 6 st. C.

Tegoroczne Wszystkich Świętych zapowiada się bardzo wietrznie. W całym kraju wiać będzie z prędkością 60-70 km/h, a na Wybrzeżu porywy sięgać mogą nawet 90 km/h. Na przeważającym obszarze kraju powinno być dość pogodnie, a padać ma jedynie na zachodzie. Sprawdźcie pogodę na najbliższe pięć dni.

Na Podhalu spadło tyle śniegu, że pługi nie nadążały z odśnieżaniem głównych dróg. Śliska Zakopianka została około południa w kilku miejscach zablokowana przez tiry, które nie były w stanie podjechać pod wzniesienia. Droga po godz. 14:30 była już przejezdna.

W południowej części Polski kierowcom znowu we znaki będą się dawać opady śniegu i śniegu z deszczem. Po południu dotrą także do centrum. Pogoda nie powinna utrudniać jazdy po północnych i zachodnich trasach.