W nadmorskiej miejscowości Piaski Reporterka 24 zauważyła dzika o nietypowym umaszczeniu i uchwyciła go na nagraniu. Już z daleka przyciągał uwagę białym włosiem i czarnymi kropkami. - Takiego białaska widziałam po raz pierwszy - powiedziała autorka wideo.
Poniedziałek przyniósł mieszkańcom południowych regionów silne burze. Miejscami padał bardzo intensywny deszcz i wiał silny wiatr. Na Śląsku odnotowano ponad 100 interwencji w związku z trudną pogodą.
Nad Polską w ciągu minionej doby przechodziły burze, padał intensywny deszcz. Strażacy wyjeżdżali do zalanych posesji i budynków, usuwali też połamane konary drzew. Pogoda sprawiła utrudnienia kierowcom, powodując rozlewiska na drogach.
Burze w sobotę dawały się we znaki. Na Podkarpaciu odnotowano kilkadziesiąt interwencji. W związku z zagrożeniem konieczna była ewakuacja niemal 90 osób, przebywających na obozie harcerskim.
Potężna gałąź spadła z drzewa i uderzyła w tył głowy kobietę. Do wypadku doszło na placu zabaw w Gdyni. - Były dzieci, dobrze że im się nic nie stało - mówiła poszkodowana.
Zamki to jeden z najciekawszych rodzajów zabytków w Polsce. Są niezwykłą atrakcją turystyczną, dla której często warto odwiedzić dalekie zakątki kraju. Podpowiadamy, do których zamków warto się wybrać w pierwszej kolejności.
Wiele roślin, które spotykamy podczas spacerów po lesie, górach czy nad morzem, objęte są ochroną - całkowitą lub częściową. Nie można ich niszczyć ani zbierać. Podpowiadamy, których dzikich roślin nie możesz zabrać do ogrodu.
Środowa nawałnica, która pojawiła się w okolicach Sycowa na Dolnym Śląsku, spowodowała mnóstwo zniszczeń. Strażacy wciąż usuwają skutki gwałtownej pogody.
Przez Bory Tucholskie przetoczyła się potężna nawałnica. Ogromne połacie kompleksu leśnego są zniszczone, drogi biegnące przez region wiele godzin były nieprzejezdne. Do końca sierpnia wprowadzono zakaz wstępu do lasu. Dziewięć lat temu w tej okolicy doszło do trąby powietrznej.
W Polsce objętych ochroną jest około 800 gatunków zwierząt. Część podlega ochronie ścisłej, część częściowej. Żubr, foka szara, ryś i wilk to tylko kilka gatunków zwierząt, które potrzebują ochrony.
Strażacy interweniowali setki razy po burzach, które przeszły w środę nad krajem. Jeszcze w czwartek rano tysiące osób nie miało prądu. Na Kontakt 24 dostaliśmy Wasze pogodowe relacje.
Pogoda w środę w Polsce była gwałtowna. Nad miejscowością Tleń w województwie kujawsko-pomorskim przeszła nawałnica z silnym wiatrem. Na namioty na tamtejszym campingu przewróciło się drzewo. Nikomu nic nie stało. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Na zjawiska pogodowe w środę lepiej uważać. Na Kontakt 24 dostaliśmy nagranie z autostrady A1 z okolic Grudziądza. Padał tam ulewny deszcz i grad wielkości przepiórczych jaj.
Synoptycy IMGW poinformowali, że chmura zanieczyszczeń po wybuchu w Leverkusen w Niemczech może ominąć Polskę. Jak dodano, na najnowszych zdjęciach satelitarnych nie widać śladu w atmosferze, wskazującego na obecność niebezpiecznych związków chemicznych.
Burze przechodziły w poniedziałek przez Polskę. Towarzyszyły im ulewne opady deszczu i grad. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy pogodowe relacje z różnych części kraju.
W niektórych miejscach na zachodzie i północnym zachodzie Polski występuje najwyższe zagrożenie pożarowe - wynika z mapy opublikowanej w sobotę przez Instytut Badawczy Leśnictwa.
Kilkanaście żubrzyc z młodymi wróciło do swoich stad. - Na początku czerwca opuściły je, aby w leśnych ostępach wydać potomstwo - powiedział rzecznik Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.
Pełnię Koźlego, czy też Burzowego Księżyca, będziemy mogli podziwiać już w sobotni poranek. Jeśli uda Wam się uchwycić naszego naturalnego satelitę na zdjęciach, wyłajcie nam swoje relacje na Kontakt 24.
Na nagraniu, które otrzymaliśmy na Kontakt 24, widać, jak przez pasy na jednej z ulic Leszna przechodzi bocian. - Nikt z kierowców nie wyszedł do niego, nikt nie trąbił. Wszyscy cierpliwie czekali - opowiadał autor filmu.
Minionej nocy mieszkańcy części Polski mogli podziwiać niecodzienny spektakl na niebie. Wszystko za sprawą obłoków srebrzystych. Zdjęcia tego zjawiska dostaliśmy na Kontakt 24.
Szukasz ciekawych miejsc do odwiedzenia w Polsce? Potrzebujesz tras, które pokażą ci niezwykłe krajobrazy? Właśnie w tym celu powstały szlaki turystyczne. Wyjaśniamy, jakie są rodzaje szlaków turystycznych i jakie mają kolory.
Zalążek trąby powietrznej, czyli lej kondensacyjny pojawił się we wtorek po południu na Śląsku. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia i nagrania tego zjawiska z Żor i z miejscowości Brzeźce koło Pszczyny. Widać, jak lej się obraca.
Harce danieli uwieczniła na nagraniu w swoim ogrodzie Reporterka 24. Jak przekazała pani Anna, nie jest to pierwszy raz, kiedy zwierzęta odwiedziły jej posesję. - Teraz rodzinka odwiedziła nas znowu, ale tym razem powiększona o dwa maluszki - opowiadała.
Trąby wodne mogli zaobserwować w poniedziałek turyści i mieszkańcy przebywający na polskim wybrzeżu. Zdjęcia wirujących nad wodą lejów otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami, silnym wiatrem, ulewnym deszczem i gradem. Alert wysłano do osób przebywających w części województwa podkarpackiego.
Burze i ulewy, które pojawiły się w niedzielę, zostawiły po sobie sporo zniszczeń. Strażacy interweniowali niemal 1500 razy - najwięcej w województwie małopolskim. Doszło do podtopień, wiatr łamał drzewa i zrywał linie wysokiego napięcia.
Przez Podkarpacie przechodziły burze. Strażacy w związku z pogodą interweniowali ponad 200 razy. Działania polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych posesji i piwnic. Relacje z burzowej niedzieli otrzymaliśmy na Kontakt 24.