TVN Meteo | Polska

W Parku Śląskim w Chorzowie wypuszczono na wolność 12 jeży. "Jest tu wszystko, czego potrzebują"

TVN Meteo | Polska

Autor:
anw
Źródło:
PAP
W Parku Śląskim wypuszczono na wolność 12 jeży
W Parku Śląskim wypuszczono na wolność 12 jeżyPark Śląski
wideo 2/3
Park ŚląskiW Parku Śląskim wypuszczono na wolność 12 jeży

12 jeży zostało w czwartek wypuszczonych na łono natury w Parku Śląskim w Chorzowie. Z powodu problemów ze zdrowiem zwierzęta spędziły zimę pod opieką ludzi. Teraz są już w pełni sił, a na nową drogę życia otrzymały własne domki.

Ostatnie kilka miesięcy jeże spędziły w ośrodku rehabilitacyjnym w Radlinie, w województwie śląskim. Zimą rekonwalescencję przechodziło tam 10 osobników. Dwa z nich nie są jeszcze w pełni sprawne i muszą trochę poczekać, by wrócić na wolność, natomiast do grupy jeży z Radlina dołączyły cztery, którymi opiekowała się doktor Magdalena Balcarek z przychodni weterynaryjnej Szwarc&Sobik w Rybniku. W sumie zatem w Parku Śląskim w Chorzowie wypuszczono w czwartek 12 zwierząt.

- Park Śląski to świetne miejsce dla jeży. Jest tu wszystko, czego potrzebują. Są łąki, krzewy, zarośla i nieskończone zasoby pokarmowe. W mniej uczęszczane rejony parku trafią specjalne domki, które stanowią świetne schronienie dla tych sympatycznych ssaków - powiedział prezes Parku Śląskiego Paweł Bilangowski.

12 jeży powróciło na łono natury w Parku ŚląskimPark Śląski
Park Śląski to świetne miejsce dla jeżyPark Śląski

Ośrodek rehabilitacyjny

"Jesienne sieroty to małe jeżyki, które nie przetrwałyby zimy bez ludzkiej pomocy. Małe, ranne, niedożywione, z różnymi chorobami kolczaste zwierzątka od lat ratowane są we wspieranym przez TAURON ośrodku rehabilitacyjnym w Rybniku" - czytamy na profilu facebookowym Parku Śląskiego.

Zwierzęta od lat ratuje Piotr Gleńsk, pracownik firmy energetycznej, który kameralny ośrodek rehabilitacyjny prowadzi we własnym domu. To właśnie pod jego opieką całą jesień i zimę przebywało 10 chorych jeżyków. W sumie przez ten ośrodek przewinęło się już ponad 70 jeży.

Jeże powróciły na łono natury w Parku ŚląskimPark Śląski
W Parku Śląskim jest wszystko, czego potrzebują jeże: łąki, krzewy, zarośla i zasoby pokarmowePark Śląski

Autor:anw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Park Śląski

Pozostałe wiadomości