Na Śnieżce spadł pierwszy wiosenny śnieg

Autor:
dd
Źródło:
IMGW, PAP, tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

We wtorek, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, na Śnieżce spadł śnieg. Jak zaznaczają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), na prawdziwe oblicze wiosny w górach jeszcze trochę poczekamy.

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Tymczasem na Śnieżce spadł pierwszy wiosenny śnieg. Na prawdziwą wiosnę w górach musimy jeszcze poczekać - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w mediach społecznościowych.

Pomimo wiosny pokrywa śnieżna w górach wciąż się utrzymuje. Na Kasprowym Wierchu grubość pokrywy śnieżnej we wtorek o godzinie 7 wynosiła 163 centymetry, a na Śnieżce - 85 cm.

>>> SPRAWDŹ NASZĄ NAJNOWSZĄ PROGNOZĘ POGODY NA PIĘĆ DNI

Co mają przynieść kolejne dni? IMGW prognozuje

Zgodnie z informacjami IMGW-PIB Centrum Modelowania Meteorologicznego po ciepłym tygodniu nadejdzie ochłodzenie, "którego końca na razie nie widać w prognozach". Prognoza numeryczna modelu ECMWF jest "nadal z chłodniejszą niż zwykle w latach 2004-2020 wiosną. Według tej realizacji modelu wszystkie pięć nadchodzących tygodni z ujemną anomalią średniej temperatury powietrza".

Autor:dd

Źródło: IMGW, PAP, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/IMGWmeteo

Pozostałe wiadomości