TVN Meteo | Pogoda

Będzie słonecznie, ale miejscami zagrzmi. Pogoda na weekend i początek przyszłego tygodnia

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
as/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza temperatur w dniach 20-24.07
Prognoza temperatur w dniach 20-24.07ventusky.com
wideo 2/3
Pogoda na 5 dni

W dużej części kraju weekend zapowiada się pogodnie, jednak w niektórych regionach mogą pojawić się gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Podobnie będzie wyglądała aura na początku przyszłego tygodnia. Na termometrach zobaczymy do 31 stopni Celsjusza.

Pogoda na weekend

W sobotę we wschodniej części kraju prognozowany jest przelotny deszcz i burze z opadami deszczu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy i porywami wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Zachodnia część kraju będzie na ogół słoneczna. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 31 st. C na Lubelszczyźnie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr północno-zachodni.

Niedziela przyniesie ze sobą słoneczną aurę. Termometry pokażą od 24 st. C na Podlasiu do 30 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i zmienny.

Prognoza temperatur w dniach 02-06.06
Prognoza temperatur w dniach 02-06.06ventusky.com

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę

W centrum kraju poniedziałek upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu i burz z opadami deszczu 10-20 l/mkw. i porywami wiatru 60-80 km/h. Poza tym będzie słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 24 st. C na Pomorzu do 31 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Wtorek będzie słoneczny. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 st. C na Pomorzu do 29 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

W środę na Podkarpaciu prognozowany jest przelotny deszcz i burze z opadami 10-20 l/mkw. i porywami wiatru 60-80 km/h. W reszcie kraju będzie słonecznie. Termometry pokażą od 20 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 27 st. C na Podkarpaciu. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr.

Prognoza opadów w dniach 02-06.06
Prognoza opadów w dniach 02-06.06ventusky.com

Autor:as/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/ventusky.com

Pozostałe wiadomości