Pogoda na jutro - wtorek, 16.08. Zamglenia nad ranem, burze i opady pod wieczór

Autor:
as
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc 05/06.10
Prognoza pogody na noc 05/06.10tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro, czyli wtorek 16.08. W niektórych miejscach noc początkowo może być burzowa, ale zanikną one w pierwszej części nocy. Deszcz i gwałtowna aura powrócą we wtorek wieczorem, kiedy to spodziewane są dalsze opady i wyładowania. Będzie gorąco, a termometry pokażą nawet 31 stopni Celsjusza.

W ciągu nocy prognozowane są liczne rozpogodzenia. Jedynie w północnej połowie kraju może początkowo wystąpić większe zachmurzenie z opadami deszczu oraz wieczornymi burzami, zanikającymi w pierwszej części nocy. Nad ranem na południu Polski zaobserwujemy mgły i silne zamglenia. Termometry pokażą od 15 stopni Celsjusza na południu do 19 st. C na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie słaby, południowo-wschodni.

Pogoda w nocy 15/16.08
Pogoda w nocy 15/16.08tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - wtorek 16.08

We wtorek aura będzie pogodna, miejscami słoneczna. Po południu lokalnie mogą pojawić się przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza w pasie od Pomorza Zachodniego po Podkarpacie. Zjawiskom towarzyszyć mogą ulewne opady deszczu 10-30 litrów wody na metr kwadratowy, porywy wiatru do 70-90 kilometrów na godzinę oraz opady gradu. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 st. C na wschodzie i w centrum do 31 st. C w zachodniej Polsce. Zmienny wiatr będzie słaby.

Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - wtorek 16.08

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 50-60 procent. W całej Polsce będzie gorąco i parno. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne w całym kraju.

Warunki biometeo we wtorek
Warunki biometeo we wtorektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W ciągu nocy w Warszawie będzie pogodnie, ale początkowo mogą wystąpić zanikające, przelotne opady deszczu oraz burza. Na termometrach zobaczymy minimalnie 19 st. C. Z kierunków wschodnich powieje słaby wiatr. O północy ciśnienie wyniesie 997 hPa i będzie się wahać.

Pogoda na jutro - Warszawa

Mieszkańców Warszawy czeka pogodna pierwsza połowa wtorku. Po południu spodziewane są przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna wyniesie 28 st. C. Powieje słaby, wschodni wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, a w południe barometry pokażą 997 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Noc przyniesie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie pogodną aurę. Na początku nocy możliwe będą zanikające, przelotne opady deszczu oraz burza. Termometry pokażą 18 st. C. Wiatr będzie słaby, południowo-wschodni. O północy na barometrach zobaczymy 1009 hPa, a ciśnienie będzie się wahać.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Początkowo we wtorek w Gdańsku, Gdyni i Sopocie spodziewana jest pogodna aura, w drugiej części dnia mogą jednak wystąpić przelotne opady deszczu i burze. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy 27 st. C. Powieje słaby wiatr z kierunków wschodnich. W południe ciśnienie wyniesie 1009 hPa i będzie się wahać.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu prognozowana jest pogodna noc z początkowymi przelotnymi opadami deszczu oraz burzą. Temperatura minimalna wyniesie 18 st. C. Słaby wiatr okaże się zmienny. Ciśnienie będzie się wahać, a o północy barometry pokażą 996 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Poznań może przygotować się na pogodny wtorek, jednak w drugiej części dnia mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 29 st. C. Ze zmiennych kierunków powieje słaby wiatr. Na barometrach w południe zobaczymy 996 hPa, a ciśnienie będzie się wahać.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu noc zapowiada się pogodnie i bez opadów. Nad ranem miejscami mogą wystąpić silne zamglenia i mgły. Na termometrach zobaczymy 17 st. C. Powieje słaby, południowy wiatr. O północy ciśnienie wyniesie 993 hPa i będzie się wahać.

Pogoda na jutro - Wrocław

Wtorek upłynie we Wrocławiu pod znakiem słonecznej aury, jednak po południu mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 29 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich okaże się słaby. Ciśnienie będzie się wahać, a w południe barometry pokażą 993 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

W Krakowie spodziewana jest pogodna noc bez opadów, jedynie nad ranem lokalnie mogą wystąpić silne zamglenia i mgły. W najchłodniejszym momencie nocy termometry pokażą 16 st. C. Zmienny wiatr będzie słaby. O północy na barometrach zobaczymy 980 hPa, a ciśnienie będzie się wahać.

Pogoda na jutro - Kraków

Wtorek przyniesie w Krakowie umiarkowane i duże zachmurzenie, a w drugiej części dnia możliwe będą przelotne opady deszczu i burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 28 st. C. Powieje słaby, zmienny wiatr. Ciśnienie będzie się wahać i w południe wyniesie 980 hPa.

Warunki drogowe we wtorek
Warunki drogowe we wtorektvnmeteo.pl

Autor:as

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości