Pogoda na dziś - poniedziałek, 24.10. Spora różnica temperatury. Przeważnie deszczowo

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. W poniedziałek 24.10 w wielu regionach kraju przydadzą się parasole, ponieważ prognozuje się deszcz lub mżawkę. Termometry pokażą od 12 do 21 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy wiatr.

Poniedziałek upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przejaśnieniami. Okresami popada deszcz lub mżawka o sumie do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Tylko na południu i południowym wschodzie nie prognozuje się opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, na zachodzie i Pomorzu okresami dość silnie.

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałek tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - poniedziałek, 24.10

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wahać się będzie od 70 do 80 procent. Mieszkańcy północno-wschodniej Polski odczują chłód, a południowo-zachodniej części kraju ciepło. W pozostałych regionach zapanuje komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne przeważnie będą niekorzystne, tylko na południowym wschodzie neutralne.

Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałek tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Poniedziałek w Warszawie przyniesie duże zachmurzeniem, możliwy jest słaby deszcz. Temperatura maksymalna sięgnie 17 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na barometrach zobaczymy w południe 1001 hPa. 

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Przed mieszkańcami Gdańska, Gdyni i Sopotu poniedziałek z dużym zachmurzeniem, okresami popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Barometry wskażą w południe 1012 hPa. 

Pogoda na dziś - Poznań

Na poniedziałek w Poznaniu prognozuje się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, poza tym przelotnie popada deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 19 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Na barometrach zobaczymy w południe 1001 hPa. 

Pogoda na dziś - Wrocław

W poniedziałek we Wrocławia wystąpi duże zachmurzenie z przejaśnieniami, okresami popada też deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 21 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 998 hPa. 

Pogoda na dziś - Kraków

Mieszkańców Krakowa czeka poniedziałek z pochmurną aurą z większymi przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie 20 st. C. Południowo-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Na barometrach zobaczymy w południe 988 hPa. 

Warunki drogowe w poniedziałek
Warunki drogowe w poniedziałek tvnmeteo.pl

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock

Pozostałe wiadomości