Pogoda na dziś - czwartek, 29.09. Deszczowo w wielu miejscach kraju, od 12 do 15 stopni

Autor:
anw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na sobotę 26.11
Pogoda na sobotę 26.11tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. W czwartek 29.09 w wielu regionach kraju zapanuje deszczowa aura. Miejscami może spaść do 20 litrów wody na metr kwadratowy. Pojawią się też burze. Temperatura maksymalna wyniesie 15 stopni Celsjusza.

W czwartek rano miejscami zrobi się mgliście i widzialność może być ograniczona. Poza tym wystąpi małe i umiarkowane, a na północy, południowym wschodzie i wschodzie kraju okresami duże zachmurzenie kłębiaste z opadami do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Tylko na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie opad będzie większy, rzędu 20 l/mkw. W Karpatach i na Pogórzu Karpackim mogą pojawić się burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, przez 14 st. C w centrum, do 15 st. C w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Powieje zachodni i południowy wiatr, słaby i umiarkowany, w burzach silny.

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartek tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - czwartek 29.09

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wahać się będzie od 70 do 90 procent. Wszędzie odczujemy chłód, miejscami będzie też wilgotno. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne na wschodzie i północy kraju, a w pozostałych regionach - neutralne.

Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Czwartek w Warszawie upłynie pod znakiem pochmurnej aury z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna wyniesie 14 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe na barometrach zobaczymy 990 hPa. 

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Przed mieszkańcami Gdańska, Gdyni i Sopotu pochmurny czwartek z rozpogodzeniami, poza tym przelotnie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 st. C. Południowo-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie osiągnie 1002 hPa. 

Pogoda na dziś - Poznań

Czwartek w Poznaniu zapowiada się pochmurny z rozpogodzeniami. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 15 st. C. Powieje wiatr z południowego zachodu, słaby i umiarkowany. W południe barometry pokażą 992 hPa. 

Pogoda na dziś - Wrocław

Mieszkańców Wrocławia czeka w czwartek pochmurna aura z rozpogodzeniami. Termometry pokażą maksymalnie 15 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie osiągnie 989 hPa. 

Pogoda na dziś - Kraków

W czwartek w Krakowie będzie pochmurno z przejaśnieniami. Poza tym okresami pojawią się opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 13 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 978 hPa. 

Warunki drogowe w czwartek
Warunki drogowe w czwartektvnmeteo.pl

Autor:anw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości