Zima z temperaturą 21 st. C. Takiej sytuacji nie było od 137 lat

Mieszkańcy Chicago nie narzekają na mróz. Temperatura, która doszła do 21 st. C, zadziwiła nawet synoptyków. Jednak meteorolodzy już wróżą ochłodzenie.

W Chicago panuje klimat umiarkowany. Często pada deszcz, a średnia temperatura w ciągu roku to 10 st. C. Najzimniej jest w lutym, kiedy to miasto skuwa kilkustopniowy mróz. Teraz jednak jest zupełnie inaczej.

W piątek temperatura powietrza w Chicago sięgnęła 19 st. C. Meteorolodzy twierdzą, że podobna aura zimą panowała w 1880 roku. Jednak w sobotę zrobiło się jeszcze cieplej. Temperatura w mieście doszła do letnich wartości. Odnotowano 21 st. C. Meteorolodzy przecierają oczy ze zdumienia. Nie spodziewali się, że może być aż tak ciepło.

Ludzie chętnie wyszli w sobotę z domów, a na zewnątrz czekało na nich wiele atrakcji.

- Prom wycieczkowy w sobotę kursował co godzinę. Zazwyczaj zaczynamy kursować w okolicy połowy marca - powiedział pracownik linii.

Nietypowa zima

Eksperci twierdzą, że zima w tym roku w Chicago jest nietypowa. W mieście od dwóch miesięcy nie spadł śnieg, a w prognozach nadal go nie widać. Meteorolodzy ostrzegają jednak, że pogoda w najbliższych dniach radykalnie się zmieni. Zapowiadają znaczny spadek temperatury.

Autor: AD/map / Źródło: Reuters TV

Czytaj także: