Żarłacz biały wpadł do klatki z nurkiem

Rekin wpadł do klatki z nurkami
Rekin wpadł do klatki z nurkami
Źródło: STORYFUL/x-news
Oko w oko z rekinem? W takiej sytuacji znalazł się nurek, gdy do jego klatki wpadł żarłacz biały. Zobacz niesamowite nagranie i dowiedz się jak skończyła się ta historia.

U wybrzeży Meksyku żarłacz biały rozerwał klatkę, w której przebywał nurek. Rozwścieczone zwierzę wpadło do środka. Blisko czterometrowy ludojad szarpał się w ciasnej uwięzi, próbując się wydostać. Po chwili rekin pełen we krwi sam wypłynął z pułapki. Na szczęście nie była to krew człowieka. Nurkowi nic nie stało.

Żarłacz biały ma krótki, tępostożkowy pysk, małe oczy i małą tryskawkę. Zęby duże, trójkątne, o ostrych, piłkowanych krawędziach. Wysokość zębów dochodzi do pięciu centymetrów.

Najniebezpieczniejszy z rekinów

Żarłacz biały czyli rekin ludojad to gatunek agresywny, niebezpieczny dla człowieka, spotykany w większości ciepłych wód oceanicznych. Długość ich ciała sięgać może sześciu metrów a waga dochodzi do około dwóch ton. Uważany jest za najbardziej niebezpiecznego z rekinów.

Autor: AD/rp / Źródło: STORYFUL/x-news, dailystar.co.uk

Czytaj także: