Wiosna zawitała w Polsce na dobre. Możliwe już pierwsze burze


Na drugą połowę tygodnia lepiej przygotować parasole, bo będzie się chmurzyć i przelotnie padać. Możemy się też spodziewać pierwszych wiosennych burz. Temperatury powoli rosną, ale na większe ocieplenie mogą liczyć mieszkańcy południowej Polski. Na północy wciąż będzie dość rześko.

W środę będzie pochmurno na zachodzie Polski. Lokalnie może padać na Ziemi Lubuskiej, Pomorzu i Mazurach. W pozostałych częściach Polski będzie wreszcie pogodnie.

Zacznie się lekko ocieplać, temperatury maksymalne wyniosą od 12 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 16 st. C na Podkarpaciu.

Może silniej powiać z południowego wschodu, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie będzie spadać, w Warszawie w południe wyniesie 989 hPa.

Chmury nad czwartkiem

Następnego dnia niebo spowiją chmury, które przemieszczając się od zachodniej części naszego kraju na wschód, przyniosą nam przelotne deszcze, zwłaszcza w południowo-wschodniej części Polski.

Temperatura okaże się zróżnicowana - termometry pokażą maksymalnie od 11 st. C na Pomorzu Zachodnim do 18 st. C na Podkarpaciu.

W końcu tygodnia możliwe burze W piątek będzie pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu na zmianę. W Małopolsce i na Mazowszu mogą nawet wystąpić burze. Pogodnym wyjątkiem będzie Podlasie.

Na południu kraju będzie się robiło coraz cieplej. Termometry pokażą maksymalnie od 12 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 19 st. C w Małopolsce.

Weekend ciepły Pogodnego początku weekendu mogą się spodziewać mieszkańcy Pomorza i Wielkopolski. W pozostałych rejonach w sobotę przeważą chmury z przelotnymi opadami, możliwe będą lokalne burze.

Utrzymają się wysokie temperatury na południu - Podkarpacie odnotuje 19 st. C. Za to północ będzie się ocieplać bardzo powoli - na Nizinie Szcecińskiej termometry pokażą 13 st.

W niedzielę pogoda będzie podobna - pochmurna z przejaśnieniami, przelotnymi opadami i lokalnymi burzami. Tylko mieszkańcy Pomorza Zachodniego i Wielkopolski będą mogli zostawić w domu parasole.

Temperatura maksymalna na Pomorzu utrzyma się na poziomie 13 st. C, na Podkarpaciu spadnie do 17 st.

Autor: ar,js/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości