Weekend chłodny i mokry. Cieplej od niedzieli

Agnieszka Cegielska o pogodzie na najbliższe 5 dni (TVN24)
Agnieszka Cegielska o pogodzie na najbliższe 5 dni (TVN24)
Agnieszka Cegielska o pogodzie na najbliższe 5 dni (TVN24)

Początek weekendu nie będzie sprzyjać aktywności na świeżym powietrzu. Niemal w całym kraju niebo skryją deszczowe chmury, a temperatura daleka będzie od komfortowej, zwłaszcza na północy kraju. Zdecydowana poprawa pogody nastąpi w niedzielę. Zrobi się słonecznie i ciepło. Niemal w całym kraju słupki rtęci poszybują powyżej 20 st. C.

Piątek, 10 sierpnia

Początek weekendu będzie pochmurny i deszczowy. Bez opadów jedynie na Pomorzu Zachodnim, w Wielkopolsce i w centrum. Na Podlasiu mogą pojawić sie burze.

Nadal będzie stosunkowo chłodno. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C w centrum kraju i na Podkarpaciu.

Powieje słabo i umiarkowanie z zachodu i północnego-zachodu; na północy dość silnie, w porywach do 60 km/h.

Sobota, 11 sierpnia

W sobotę na dobrą pogodę mogą liczyć Ci, którzy zdecydują się na odpoczynek na Pomorzu lub Warmii. Na pozostałym obszarze dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Na południowym-wschodzie może zagrzmieć.

Nadal przydatny będzie dłuższy rękaw. Powietrze nagrzeje się do maksymalnej wartości 17 st. C na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, 20 st. C w centrum kraju do 22 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Niedziela, 12 sierpnia

Za to już w niedzielę niemal w całym kraju zrobi się słonecznie. Tylko na południowym-wschodzie będzie pochmurno, a na Podkarpaciu pokropi.

Zrobi się cieplej. Słupki rtęci pokażą od 19 st. C na południowym-wschodzie, przez 22 st. C w centrum kraju do 23 st. C na Dolnym Śląsku.

Poniedziałek, 13 sierpnia

Z początkiem nowego tygodnia słońce nas nie opuści, jedynie na południowym-wschodzie kraju wciąż będzie zalegać więcej chmur.

Temperatury powoli będą piąć się w górę, ale nadal pozostaną w umiarkowanym zakresie. Maksymalnie zobaczymy od 21 st. C na Podlasiu, 23 st. C w centrum kraju do 25 st. C na południowym-zachodzie.

Wtorek, 14 sierpnia

Kolejny dzień ze słońcem. Przelotne opady deszczu mogą wystąpić tylko na wschodzie, gdzie pojawi się więcej chmur.

Termometry wskażą od 19 st. C na Podlasiu, przez 22 st. C w centrum kraju do 26 st. C na Dolnym Śląsku.

Autor: mm/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości