Najnowsze

We włoskich Alpach wciąż najmniej śniegu

Najnowsze

Prognoza pogody TVN Meteo dla alpejskich kurortów narciarskich
Prognoza pogody TVN Meteo dla alpejskich kurortów narciarskich

W alpejskich kurortach, inaczej niż w polskich, będzie pochmurno i z opadami śniegu. Na wielu stokach przybędzie pokrywy śnieżnej. Tylko we Włoszech narciarze na razie nie mogą liczyć na świeży biały puch.

We francuskich Alpach temperatury od -4 do 0 st. C. Pogoda pochmurna i z przelotnymi opadami śniegu. Do dyspozycji narciarzy maksymalnie 460 cm śniegu.

W Szwajcarii pokrywa śnieżna sięga 472 cm. Termometry w sobotę pokażą od -1 do -7 st. C. Będzie pochmurno, z przejaśnieniami. Poprószy także śnieg.

Najlepsza pogoda we Włoszech

Najlepsza pogoda, z lśniącami w słońcu szczytami gór, zapowiada się w środkowej części Alp włoskich. Mimo niskiej temperatury, która wyniesie od 0 do -6 st. C, na trasach zjazdowych powinno być przyjemnie.

W zachodniej i wschodniej części Alp zachmurzy się i spadnie śnieg. Tam widoczność na stoku będzie ograniczona. Na trasach maksymalnie 60 cm śniegu.

W Austrii i Niemczech może popadać

Austria w sobotę ma dla zaoferowania dla narciarzy pochmurną pogodę z opadami śniegu oraz temperaturę do -12 st. C. Można liczyć na niewielkie przejaśnienia. Nie można się ich spodziewać w zachodniej części kraju.

W Niemczech opady śniegu zapowiadane są jedynie w południowo-zachodnich kurortach. Temperatury w zależności od wysokości zróżnicowane, od 3 do -10 st. C.

Autor: ar,ls/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości