Najnowsze

W Tatrach śnieg i letnia aura. Słonecznie i zimno nad morzem

Najnowsze

Wielka majówka w Międzyzdrojach. Jest zimno (TVN24)

Pogoda niesprawiedliwie obdzieliła turystów. Szczęście mają wypoczywający na południu. Tam letnia temperatura, w okolicy 30 st. C. O połowę niższe wartości notują synoptycy nad morzem. Do kostiumów rozbierają się tylko ci, co na plażę jechali z daleka.

Najgorsza sytuacja pogodowa jest w Międzyzdrojach. Temperatura oscyluje wokół 15 st. C, wieje silny wiatr.

- Turyści chronią się przed zimnym wiatrem parawanami. Są też śmiałkowie, którzy postanowili się wykąpać - relacjonuje Alicja Rucińska, reporterka TVN24.

- Jest fantastycznie. Popływałam i jestem zadowolona z życia - mówi jedna z turystek wypoczywająca w Międzyzdrojach. Przy niskiej wartości powietrza i wody w morzu, śmiało można nazwać ją morsetką.

Jak zauważa reporterka TVN24, im dalej turyści mieli nad morze, tym chętniej się rozbierają.

- Jest za zimno i wieje - twierdzi kolejna miłośniczka morza i szybko dodaje, że mimo niesprzyjającej aury jest co robić. - Można dużo spacerować, pobiegać, dotlenić się - dodaje.

Tatry słoneczne i ciepłe

Odmienna pogoda jest na południu kraju. Ci co wybrali Tatry na miejsce wypoczynku są zadowoleni z pogody.

Słupki rtęci sięgają tam 30 st. C, choć na stokach wciąż leży sporo śniegu. Dobre buty to wciąż zestaw obowiązkowy. W trampkach nad Morskie Oko lepiej się nie wybierać.

TOPR zachęca, warunki turystyczna są dogodne. Jednak szczególną ostrożność należy zachować na stokach stromych oraz stokach północnych, gdzie nadal może być bardzo ślisko.

Autor: mm/ŁUD / Źródło: TVN24, PAP, tvnmeteo.pl