Upały na Półwyspie Iberyjskim: nawet 40 st. C

Sewilla w sobotę będzie jednym z miejsc z 40-stopniowym upałem
Prognoza pogody "Meteo News"
Źródło: TVN Meteo
W sobotę w wielu częściach Europy będzie przelotnie padać i grzmieć. Burze prognozowane są zarówno na chłodnej północy, i na ciepłym południu. Bezchmurne niebo i słoneczny żar synoptycy prognozują dla Portugalii i Hiszpanii.

Gorąca letnia pogoda w sobotę zapanuje na Półwyspie Iberyjskim. Będzie on skąpany w słońcu, a w większości regionów termometry wskażą 30 i więcej stopni. W Caracas, Sewilli i Cordobie temperatury sięgną nawet 40 st. C.

Zagrzmi w wielu miejscach

Ciepło, ale raczej w okolicach 30 st. C, ma być na południowym wybrzeżu Francji. W innych częściach tego kraju termometry pokażą już kilka stopni mniej, a na północy będzie grzmiało. Burzowy dzień czeka także Włochów. Na Bałkanach grzmieć nie powinno, ale w wielu miejscach przelotnie popada. Na południu Grecji temperatury przekroczą 30 st. C. Na południu Turcji sięgną nawet 33-34 stopni, ale po tamtej stronie Morza Egejskiego ma dominować słońce.

Północ chłodna i mokra

Na północy kontynentu i słońca, i ciepła będzie znacznie mniej. Nad Wyspami Brytyjskimi mają przechodzić chmury, przelotne opady i burze. Podobne są prognozy dla krajów Beneluksu i w Niemiec oraz krajów Europy Środkowej. U wschodnich sąsiadów Polski popada, ale grzmieć nie powinno. W Skandynawii może się chmurzyć,a le parasole raczej nie będą potrzebne.

Za taka pogodę odpowiada niż znad zachodniej Rosji. Na wpływ innych ośrodków w ciągu najbliższej doby nie ma co liczyć. - Wyże są. ale na razie są daleko od nas - wyjaśnia prezenterka TVN Meteo Agnieszka Cegielska.

OGLĄDAJ PEŁNE WYDANIE "METEO NEWS"

Autor: js/mj / Źródło: TVN Meteo

Czytaj także: