Najnowsze

Trzy osoby nie żyją po powodzi we Francji. Dwa regiony nadal zagrożone podtopieniami

Najnowsze

Powódź na południu Francji
ENEXPowódź na południu Francji

W niedzielne popołudnie nad południową część Francji nadciągnęły ulewne deszcze i burze. W najgorszej sytuacji znalazł się departament Hérault oraz miasto Montpellier. Złe warunki atmosferyczne doprowadziły do śmierci trzech osób.

W niedzielę 23 sierpnia we Francji pogoda się załamała. Doprowadziło to do powstania powodzi oraz lawin błotnych. W wyniku panujących warunków zmarły trzy osoby. Dwie z nich znajdowały się w samochodzie i zostały dosłownie zmiecione przez spływ błotny.

Deszcze i lawiny

Najbardziej ucierpiał departament Hérault, a zwłaszcza znajdujące się w nim miasto Montpellier. Powstało tam wiele szkód, przede wszystkim utrudniona została komunikacja. Ulice były nieprzejezdne, zawieszono również połączenia kolejowe. Jeden z pociągów przewożący 250 osób utknął w połowie trasy.

Pomarańczowy alert

W niedzielę w nocy sytuacja została opanowana. Stopniowo wznawiono ruch pociągów. Pomimo to w poniedziałek 24 sierpnia władze 12 departamentów wprowadziły pomarańczowy alert. Ostrzega on przed nadejściem ulew, burz oraz silnego wiatru. Zagrożone zalaniem są południowo-wschodnie regiony Drôme oraz Vaucluse.

Autor: mag/map / Źródło: ENEX, www.ledauphine.com

Źródło zdjęcia głównego: ENEX

Pozostałe wiadomości