Najnowsze

Tornado "zassało" samochód

Najnowsze

Tornado uderzyło w niedzielę
liveleak.comTornado uderzyło w niedzielę

Azjaci walczą z potężnym żywiołem - tajfunem Soudelor. Na filmie nakręconym wideorejestratorem widać, że trąba powietrzna, która utworzyła się na skutek działalności tajfunu, dosłownie "zassała" biały osobowy samochód.

O agresywnym żywiole na Tajwanie informował m.in. australijski portal "The West Australian".

"Wydaje się, że osoba jakimś cudem uniknęła poważnych obrażeń i patrzyła, jak szczątki samochodu latały nad ulicą" - pisze portal.

Uderzył w niedzielę

Autor filmu nie jest znany. Pierwszym miejscem, w jakim umieścił swój film, jest najprawdopodobniej serwis LiveLeak. Tam jeden z użytkowników potwierdził, że wideo zostało nakręcone w miejscowości Tainan w niedzielę 9 sierpnia.

Lokalni synoptycy informują, że tornado, które powstało w niedzielę, jest wynikiem szalejącego w tym regionie śmiercionośnego tajfunu Soudelor.

W miniony weekend tajfun zabił ponad 30 osób w Chinach i na Tajwanie. Liczba ofiar może stale rosnąć, gdyż intensywne zjawiska nie opuszczają regionu.

WIDEO ZOBACZYCIE RÓWNIEŻ NA PORTALU LIVELEAK.COM

Tajfun Soudelor

Tajfun Soudelor uderzył w prowincję Fujian (południowo-wschodnie Chiny) w sobotę 8 sierpnia (około 5 rano czasu lokalnego). Żywioł przyniósł bardzo intensywne opady deszczu i silny wiatr. Przyczynił się do powstania potężnej lawiny błotnej i pozbawił setki tysięcy mieszkańców prądu. Dał się odczuć również mieszkańcom Tajwanu i północno-zachodnich wysp Japonii.

- Jeszcze nigdy w życiu nie widziałem tak potężnego tajfunu nad Tajwanem - powiedział 60-letni mieszkaniec kraju.

WIĘCEJ NA TEMAT POTĘŻNEGO TAJFUNU PRZECZYTACIE TUTAJ

NASA sees a wider-eyed Typhoon Soudelor near Taiwan: http://t.co/JSk8ivrWbd pic.twitter.com/88Et2C894a— NASA Goddard Images (@NASAGoddardPix) sierpień 7, 2015

Autor: PW/map / Źródło: NASA, weather.com, facebook.com, LiveLeak

Pozostałe wiadomości