Słońce na zmianę z deszczem. Znowu będzie grzmieć

Prognoza pogody na dzień 22.04
Prognoza pogody na dzień 22.04
Prognoza pogody na dzień 22.04

W niedzielę powinniśmy przygotować się na kapryśną aurę. Ciepłe powietrze i liczne rozpogodzenia będą zachęcać do spacerów. Wychodząc z domu, warto jednak pamiętać o zabraniu parasola. Przyda się na wypadek przelotnych opadów albo burzy.

- Generalnie pogoda nie powinna być zła - zapowiada Tomasz Zubilewicz z TVN Meteo. W ciągu dnia niebo będą pokrywać chmury, ale nie zabraknie też przejaśnień i rozpogodzeń.

Jednak bez parasola lepiej nie wychodzić z domu, bo nad krajem będą się przesuwać z zachodu na wschód strefy przelotnych opadów. - Od czasu do czasu może przelotnie popadać, gdy cumulonimbus rozwinie się nad naszymi głowami - zapowiada Zubilewicz.

Najcieplej na południowym wschodzie

Możemy też spodziewać się kolejnych burz. Zagrzmi na wschodzie i południu kraju. Uwaga, burzom będzie towarzyszyć porywisty wiatr i silne opady deszczu.

Temperatura maksymalna wyniesie 13 st. C na Nizinie Szczecińskiej, 14 st. C w województwach zachodnich, 15 st. C na Wybrzeżu, 16 st. C na Warmii i Mazurach, 17 st. C w dzielnicach centralnych, 18 st. C w Małopolsce i 19 st. C na Rzeszowszczyźnie.

Biomet niekorzystny

Burzowa i deszczowa aura będzie miała zły wpływ na nasze samopoczucie. Biomet w całym kraju będzie niekorzystny. Ciśnienie dość niskie. W południe w stolicy barometry pokażą 990 hPa. Wilgotność powietrza wyniesie 80 proc.

Prognoza pogody dla meteopatów 22.04
Prognoza pogody dla meteopatów 22.04

Autor: mm, js/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości